موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

ضرورت اصلاح قانون تعزیرات

رئیس فراکسیون کارآفرینان مجلس با انتقاد از دلالی و گران فروشی در بازار، گفت: برای جلوگیری از این قضیه باید قانون تعزیرات مورد اصلاح قرار گیرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر و ارائه راهکار برای حل مشکلات از سوی ایشان، گفت: اگر دولت ها و مجلس ها تا کنون به صورت کامل توصیه های رهبر انقلاب را اجرا می کردند، در حال حاضر مشکلی نداشتیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه کرونا اقتصاد دنیا را فلج کرده است، عنوان کرد: شیوع ویروس کرونا وضعیتی را به وجود آورد که نه تنها در ایران بلکه در همه دنیا بسیاری از مشاغل از بین رفت و حوزه معیشت مردم دچار مشکل شد.

وی تأکید کرد: مهم ترین راهکار، برداشتن نگاهمان از خارج از کشور است به خصوص که در سال های اخیر وعده و وعید در قبال برجام زیاد شنیدیم اما هیچ کدام نتیجه نداد و وعده های جدید ملالت بار شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با بیان اینکه امروز کالای ایرانی رقیب کالای خارجی است، اظهار داشت: در حوزه کشاورزی، محصولات با کیفیت خوبی داریم اما متأسفانه دولت حاضر نشد این محصولات را خریداری کند تا با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد و همین امر باعث شده امروز قیمت میوه در بازار افزایش یابد اما از کشاورز با قیمت بسیار پایین خریداری می شود.

موسوی لارگانی ادامه داد: متأسفانه تمام درآمد ناشی از افزایش قیمت میوه به جیب دلالی می رود که هیچ تلاشی برای محصولات کشاورزی نداشته و صرفا از طریق انبارهایی که پر از میوه شده و به بازار عرضه نمی شود کسب درآمد می کند که تمام اینها ناشی از عدم نظارت و کنترل در بازار است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان بر لزوم تقویت نظارت خاطرنشان کرد: لازم است قوانین تعزیرات تغییر کند و به گونه ای بازدارنده شود که اگر کسی با گران فروشی در حق مردم اجحاف کرد صرفا یک میلیون تومان جریمه نشود و بعد از آن رها شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهبود معیشت، بورس کالا، بیانات رهبری، گرانی