اسماعیلی مطرح کرد ؛

تصویب ۹۰ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از اختصاص مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ ولی اسماعیلی در مورد متناسب سازی حقوق بازنشستگان گفت: تبعیض دولت در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوی و تامین اجتماعی منجر به رنجش خاطر بسیاری از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی شده است و در طی یک سال اخیر شاهد اعتراضات بسیاری از طرف بازنشستگان این سازمان بیمه‌گر بوده‌ایم. دولت علت این تبعیض را کمبود منابع عنوان کرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: در ابتدای مهر ماه حدود 18 هزار میلیارد تومان برای این همسان‌سازی اختصاص داده شده بود اما این مبلغ کافی نبوده, امروز در نشست علنی با پیشنهاد 90 هزار میلیارد تومانی که از طرف نمایندگان برای این همسان سازیارائه شده بود موافقت شد.

وی ادامه داد: حدود 6 میلیون بازنشسته سازمان تامین اجتماعی داریم که با خانواده آنها حدود 47 در صد از جامعه در بر می‌گیرند و با حقوق 2میلیون و 700 تا 3میلیون تومانی روزگار سپری می‌کنند و این تبعیض را آشکار هر روز لمس می‌کنند؛ این گروه کم در آمد حتی اگر سه میلیون تومان درآمد ماهانه داشته باشند قادر به تامین هزینه‌های روزانه در کل یک ماه نیستند و اگر منبع درآمد دیگری نداشته باشند باید با فقر سر کنند و بماند گروهی که ماهیانه مبلغ هنگفتی هم بابت هزینه اجاره بهای منزل استجاری پرداخت می‌کند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: با قانونی شدن این 90 هزار میلیارد تومان در جهت پرداخت این همسانسازی دولت مکلف به اجرای آن است و در سال آینده گام بلندی در راستای همسان‌سازی حقوق و دریافتی بازنشستگان تأمین اجتماعی برداشته خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاحیه بودجه های سالانه، طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان، همسان سازی