خبر

مسیر شما: اخبار انقلاب با تکیه بر خدا محوری و مردم باوری پیروز شد
انقلاب با تکیه بر خدا محوری و مردم باوری پیروز شد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باوری و خدا محوری اساس پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی است، گفت: ما اهل گفت وگو و صلح هستیم اما اگر دشمن نپذیرفت محکم در برابرش می ایستیم.

  خبرگزاری خانه ملت؛  دکتر محمدباقر قالیباف شامگاه روز چهارشنبه( 20 اسفندماه) در اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، ضمن تبریک عید سعید و سراسر نور و رحمت بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و تقدیر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری این اختتامیه، گفت: هرچند برای خودم چنین ارزشی قائل نیستم که در این مراسم نکته ای عرض کنم اجازه می خواهم در این فرصت کوتاه از کسانی یاد کنم که از نظر من قرآنی ترین افرادی بودند که آن ها را شناختم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیات قرائت شده در مراسم امشب از سوره احزاب، افزود: آثار برکت، فرهنگ و مکتب قرآنی و اهل بیت و باور قلبی به سنت های الهی در مقطع کنونی که دنیا مملو از مادیات شده را در انسان هایی می بینیم که با همه وجودشان مانند آیات تلاوت شده عمل می کنند.

وی اضافه کرد: در جنگ احزاب عده ای زمانی که لشگر دشمن را دیدند محکم ایستاده و بر کلام خدا و رسولش ایمان آوردند یا به شهادت رسیدند یا در انتظار شهادت در مسیر خود گام برداشتند اما عده ای دیگر که پیش از این اطراف نبی مکرم اسلام بودند بهانه جویی کرده و عرصه را به دلایل مختلف ترک کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: خداوند نیز پس از رفتار آن ها گفت از قلبتان آگاهم، بهانه جویی کردند و به شهر بازگشتند، در این شرایط بود که صف مومنان از منافقان جدا شد و وعده خدا مبنی بر پیروزی مومنان تحقق پیدا کرد.

وی با بیان اینکه بدون رنج، زحمت و قبول شدن در امتحان الهی هیچ فردی به موفقیت و پیروزی نمی رسد، تصریح کرد: آیات مذکور زبان حال رزمندگان دوران دفاع مقدس بود، زبان حال فرماندهانی مانند شهید سلیمانی، شهید باکری، شهید کاظمی و همه شهدا بود؛ این افراد تربیت شده مکتب و فرهنگ اهل بیت بودند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به یکی از خاطرات خود با شهید سلیمانی، یادآور شد: در بیشتر صحبت هایی که با شهید سلیمانی داشتم، وی می گفت اگر بخواهیم در کره خاکی جایی را به عنوان بهشت نشان دهیم باید به پشت خاک ریزها و رزمندگان اشاره کنیم، جایی که به تمام معنا فرهنگ اهل بیت و قرآن وجود دارد.

قالیباف افزود: در دوران دفاع مقدس دشمن علیرغم پذیرش قطعنامه 598 و با وجود اینکه ادعا می کرد به دنبال صلح است اما مجددا به ما تاخت در این شرایط بود که رزمندگان همانند ابتدای جنگ ایستادگی کرده و جنگیدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رزمندگان در آن شرایط تمام مبانی تصمیم گیری در میدان جنگ را کنار گذاشتند و در برابر دشمن ایستادند؛ امروزه در تمام دانشکده ها و علوم نظامی مطرح می شود که اگر به دنبال حمله به دشمن هستید باید 3 برابر، ظرفیت داشته باشید این در حالی است که در دوران دفاع مقدس در هیچ زمانی چنین شرایطی برای ما فراهم نشد اما چون بر سنت الهی باور داشتیم تمام توان خود را جمع کردیم و در برابر دشمن ایستادیم.

قالیباف با بیان اینکه در آن زمان مهم نبود که چه امکاناتی در اختیار داریم مهم این بود که باید در مقابل ظلم و تجاوز ایستادگی می کردیم، ادامه داد: پس از پذیرش قطعنامه سرزنش ها و توهین های بسیاری به رزمندگان شد و برخی مطرح کردند صدام و حزب بعث هنوز وجود دارند، با وجود تمام این مسائل شهدا، آزادگان، جانبازان و مردم متکی بر سنت الهی مقاومت کردند و نه تنها تردیدی در ایمانشان ایجاد نشد بلکه روز به روز بر آن افزوده شد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه مردم بر سنت الهی باور داشتند، اضافه کرد: این موضوع نه تحویل و نه تبدیل شد و نه قانونی در آن جابه جا و نه تبصره ای به آن افزوده شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که صدام و حزب بعث در حال حاضر کجا هستند و چه سرنوشتی دارند، تصریح کرد: خدا باوری و مردم باوری دو رکن برخواسته از مکتب قرآن و سنت الهی ما را قدرتمند کرد و ما می توانیم.

قالیباف ادامه داد: حضرت امام (ره) این مردی که جز برای خدا کلامی نگفت و گامی برنداشت در مقابل استبداد داخلی و استکبار یک تنه ایستاد و پس از 1400 سال ما دوباره شاهد احیای اسلام و عزت مسلمانان هستیم.

وی گفت: افراد بسیاری می گفتند کسانی که در دفاع مقدس جنگیدند نسل مربوط به دهه 60 و اوایل انقلاب هستند و اگر در حال حاضر اتفاقی رخ دهد جوان های امروز پای کار نمی آیند، این در حالی است که اتفاق افتاد و شرایط سخت تر از دوران دفاع مقدس و ما مظلوم تر و غریب تر از آن زمان و دنیا پر زرق و برق تر از آن روز بود با این حال جوانان پای کار آمدند.

قالیباف با بیان اینکه مدافعان ظلم و ستم آمریکا در منطقه را فرو ریختند، تصریح کرد: رژیم غاصب صهیونیستی آرزو داشت در مرزهای ایران به ما فشار بیاورد و پا در 40 کیلومتری کردستان بگذارد اما امروز امت اسلامی هزار و چندصد کیلومتر آن طرف تر در مرز جولان مانند عقاب روی سر دشمن هستند و این امر با ایمان به سنت الهی و قدرت مردم و مردم باوری ممکن شده است نه با تجهیزات و امکانات.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان، با بیان اینکه تمام تلاش و امکانات خود را مبتنی بر سنت الهی جمع کرده و تدبیر را طراحی کردیم، افزود: قرآنی ترین افراد همان کسانی بودند که در جبهه حضور داشتند؛ برخی از آن ها قاریان بزرگ، برخی دیگر حافظ قرآن و نهج البلاغه و عده ای دیگر افرادی بودند که قرآن را هرچند به غلط تلاوت می کردند اما همه جبهه تحت فضای قرآن بود و هیچ کس فاصله ای بین خود و قرآن نمی دید.

وی با اشاره به صحبت شهید سلیمانی مبنی بر اینکه جبهه یک تکه از بهشت بود، گفت: هرچند جبهه تمام شده اما نه تنها نیاز ما به قرآن کمتر نشده است بلکه بیشتر نیز شده این در حالی است که فاصله مسئولان از قرآن افزایش یافته است.

قالیباف با بیان اینکه سنت الهی نه فقط در جنگ و دفاع مقدس بلکه باید در جنگ اقتصادی نیز وجود داشته باشد، اضافه کرد: در دوران مقدس افرادی که برای پرتاب موشک آموزش می دیدند به دلیل کمبود امکانات ناچار بودند بخشی از آموزش ها را تئوری دریافت کنند یا تنها یک نفر در حین آموزش می توانست موشک را شلیک کند و سایر رزمندگان باید نظاره گر بودند. با این شرایط یک رزمنده توانست در جبهه شوش در عملیات فتح المبین در شرایطی که تانک ها در برابرش بودند 3 موشک را با گفتن یا زهرا و باور قلبی به گونه ای شلیک کند که با آن 3 تانک را منفجر کرده و سرنوشت جبهه شوش را عوض کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این رزمنده در شلیک موشک ها باور و ایمان قلبی داشت، ادامه داد: خداوند وعده داده این مومنان حق شان پیروزی، عزت دنیوی و اجر اخروی است. پاداش آن ها شهادت است و خریدار آن ها خداست.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه این موضوع در اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، فرهنگ و اجتماع نیز وجود دارد، اضافه کرد: مواسات که مقام معظم رهبری از آن یاد می کنند برخواسته از فرهنگ قرآنی است به این معنا که در اوج سختی و تنگ دستی آنچه خود نیاز داریم را به برادر و خواهر دینی بدهیم اگر این گونه باشد خدا عوض آن را چند برابر به ما برمی گرداند.

وی با تاکید بر اینکه اگر جامعه آلوده به ربا شد، در جنگ با خدا هستیم، تصریح کرد: کسانی که در اقتصاد در جنگ با خدا باشند محکوم به شکست هستند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان افزود: ما اهل گفت وگو، صلح و بیان هستیم زیرا این اصول مبتنی بر سنت الهی است، حرف و منطق داریم و آن را مطرح می کنیم اما اگر دشمن آن را نپذیرفت محکم در برابرش می ایستیم.

قالیباف با بیان اینکه باید به جامعه اسلامی تکیه کرد نه آنکه به دلیل ضعف به سوی دشمن دست دراز کنیم، گفت: خداوند پیروی از سنت الهی را تضمین کرده و اگر فردی در این مسیر گام بردارد پیروز می شود اما اگر فردی از آن خارج شود دیر یا زود محکوم به شکست است امیدوارم همه ما تلاش کنیم با تکیه بر مردم باوری و خدامحوری که اساس پیروزی، تداوم، آینده و قدرت جمهوری اسلامی است حرکت کنیم و به پیش برویم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پایان مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم از برگزیدگان این مسابقات با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی تجلیل به عمل آمد./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر