قالیباف در یادواره شهدای عملیات های بدر و خیبر در مشهد مطرح کرد ؛

امروز نیازمند معجزه اجتماعی مردم مبتنی بر ارزش های الهی هستیم

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز نیازمند یک معجزه اجتماعی مبتنی بر ارزش های الهی هستیم، گفت: در معجزهاجتماعی ملت، مردم و همه جامعه باید با هم حرکت کرده و کاری را انجام دهند که انقلاب اسلامی نیز یک معجزه اجتماعی مبتنی برسنت های الهی بود.

 خبرگزاری خانه ملت؛  دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(جمعه، ۲۲ اسفندماه) دریادواره شهدای عملیات های خیبر و بدر در مشهد مقدس ضمن تبریک عید مبعث و ایام رجب و شعبان گفت: در آستانه ماه شعبان دعاکنیم که این باور در ما به وجود آید با حسی به درگاه خدا برویم که حس کنیم این ماه رجب، شعبان و رمضان، آخرین ماه های زندگیماست و توفیق عبادت رهروی امام وشهدا در سایه رهبری مقام معظم رهبری باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در ابتدا دست تمام رزمنده را در استان خراسان رضوی به واسطه برگزاری چنین مراسمی کهمتشکل از یاران شهدا خانواده‌ها و فرزندان شهدا است می بوسم.
وی در ادامه با بیان اینکه تک تک ما با تمام وجود حس کردیم مجاهد بودن و مجاهدت کردن، انقلابی بودن و انقلابی ماندن و برای اسلامجنگیدن اقدامی پرچالش است و این برای مجاهدین راه حق امری طبیعی است، چرا که این سنت، سنت الهی در دستگاه خدا است،عنوان کرد: در سنت های الهی، سختی ها صف بین مومنان، منافقان و کفار را از هم جدا می کند. امروز به بهانه عملیات خیبر و بدر درکنار هم قرار گرفته‌ایم و به قول شهید چمران دفاع مقدس فرق بین مرد و نامرد را مشخص می کند. افرادی که در زمان دفاع مقدس بهدنبال آرامش و آسایش رفتند و آنهایی که ایستادند.
به گزارش خانه ملت، قالیباف ادامه داد: ما در آن زمان در پت شرقی جزیره، جاده شیشه تنگه چزابه و شهید مردانی شاهد هجوم هایبیشمار دشمنان بودیم؛ چشم‌های ما خیره شد ولی نترسیدیم، جان های ما به گلو رسید ولی مسیر شهادت را رها نکردیم، هرگز در ماتردید ایجاد نشد و گمان بد نکردیم. شهدای شما و شما به وعده خدا و رسول خدا ایمان داشتید.
رییس قوه مقننه اضافه کرد: چند روز قبل در یک جلسه رسمی فردی اعلام کرد که اگر امروز فلان اقدام را انجام دهید بعداً ناگزیریدقطعنامه ۵۹۸ را بپذیرید و گفتیم ما حتی در آن روزی که قطعنامه را پذیرفتیم و علیرغم این صدام سنگین ترین حمله ها را داشت،شجاعانه در میدان جنگ ایستادیم. در ادامه به این فرد تاکید کردم شما هم باورت شود که امروز انقلاب اسلامی با این عزمت ایستاده وهژمونی آمریکا را در دورن آمریکا و منطقه شکسته است و نامی از حزب بعث و سلطه گران در منطقه نیست ولی نام امام و شهدا درمنطقه همچنان پابرجاست.
وی افزود: آنها همان کسانی هستند که وقتی حضرت امام فرمودند راه قدس از کربلا میگذرد، وقتی قطعنامه 598را پذیرفتیم توی سرمازدند ولی امروز ببینید این امام که جز برای خدا کلامی نگفت و گامی بر نداشت و این ملت که مبتنی بر مسیر الهی گام برداشتندهمچنان استوار ایستاده اند و به جای اینکه اسراییل «جلولا» باشد، رزمندگان ما در «جولان» در چند کیلومتری رژیم اشغالگر هستند.
دکتر قالیباف در ادامه خطاب به جوانان تاکید کرد: جوانان عزیز! بدانید تا امروز برای این انقلاب خون دل خورده شده و افرادی بودند که قلبشان را جلوتر است سپرشان گذاشتند و امروز هم اگر بخواهیم بر مشکلات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی کشور پیروز شویم نیازمندفرهنگی هستیم که مبتنی بر سنت های الهی بر مبنای مردم باوری باشد. اگر امروز در داخل کشور با مشکلاتی روبرو هستیم دلیل آناین است که افرادی در کشور مدیریت می کنند که باور آنها مبتنی بر باور های الهی نیست و این اشکال ماست.
رییس نهاد قانونگذاری کشورمان افزود: در زمان جنگ زمانی که بنی صدر فرماندهی را به عهده داشت تفکری که بنی‌صدر در جنگ حاکم کرده بود بر مبنای سنتهای الهی و مردم باوری نبود.در آن زمان مردم حق حضور در جبهه را نداشتند و ما در ستاد خراسان باید دژبانیها را دور می زدیم تا به جبهه برویم.
وی ادامه داد: باور بنی‌صدر این بود که در زمان حمله باید سه برابر دشمن استعداد داشته باشیم و ظاهر این حرف در علوم نظامی درست است و در ادامه بنی صدر اعلام کرد ما راهی جز دادن زمین و زمان نداریم تا بتوانیم در مقابل دشمن بایستیم اما این تفکر مبتنی بر سنتهای الهی نبود.
قالیباف در ادامه با بیان اینکه امروز در اقتصاد ما چنین تفکری حاکم است و به جای استفاده از استعداد جوانان برای بی اثر کردن تحریم ها از دشمن تمنا می کنیم، یادآور شد: البته ما در مکتب قرآن اهل صلح و گفت و گو هستیم و ما اهل دشمن تراشید نیستیم ولی همین فرهنگ قرآن به ما آموخت در برابر ظالم باید ایستاد و از مظلوم دفاع کرد و این وظیفه ماست.
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه پیشرفت و پسرفت به دست خود ماست، اظهار داشت: در در روزهای ابتدایی دفاع مقدس که مدیریت آن با بنی‌صدر بود فرهنگ به دور از سنت های الهی حاکم بود و هر روز شاهد شکست بودیم ولی وقتی مبتنی بر سنتهای الهی و مردم باوری حرکت کردیم و مردم در دفاع مقدس حضور پیدا کردند و در راه خدا گام برداشتیم شاهد پیروزی‌های فراوانی بودیم.‌

وی در ادامه به مشکلات معیشتی این روزهای کشور اشاره کرد و گفت: بنده به عنوان یک مطلع می گویم اگر به درستی مدیریت کنیم ومبتنی بر سنت های الهی حرکت کنیم، خدا باور و مردم باور باشیم مطمئن باشید مشکلات اقتصادی در کشور قابل حل است اما وقتی این نوع مدیریت نیست مشکلات همچنان ادامه می یابد.
قالیباف افزود: در دوران جنگ، رزمنده و فرمانده زیر آتش بودند، اکنون آیا ما در عرصه اقتصادی همه در میدانیم و همه مدیرانی که برای مشکلات اقتصادی باید تصمیم بگیرند و ما مسئولان در میدان و زیر آتش ناهنجاری‌های های اقتصادی هستیم؟ نیستیم.
رییس مجلس یازدهم در ادامه به انتقادات یکی از جوانان در سفر به مشهد اشاره کرد و گفت: چند شب پیش در حرم مطهر جوانانی به من گفت بیایید ببینید صف مرغ تا کجاست؟ دیگر مردم توان خرید پای مرغ را هم ندارند و به خرید پوست و سنگدان مرغ روی آورده اند؛بنده همواره گفته‌ام با وجود تمام سختی‌ها تا ۲۷ مهرماه این کشور با با تمام سختی ها ۴.۲ میلیارد دلار در زمینه نهاده های کشاورزی که بخش عمده آن به حوزه مرغ و تخم مرغ مربوط می شود اختصاص داده پرداخت شده است و با این پول قیمت مرغ نباید به شکل امروز باشد، پس این نکته نشان می دهد مشکل ما پول نیست بلکه مشکل ما ناکارآمدی است و باورهایی وجود دارد که به دنبال حل این موضوعنیستند.
وی افزود: امکان دارد مواضع ما از نظر سیاسی متفاوت باشد ولی در حل مشکلات مردم در حوزه مسائل اقتصادی هرگز نگاه سیاسی نداریم و هر کاری از دستمان بربیاید برای این دولت انجام می‌دهیم چون این وظیفه شرعی، اخلاقی و دینی ماست. جوانان عزیز! امروزما باید علاوه بر رفع تحریم به دنبال خنثی سازی اثر تحریم باشیم و خنثی سازی اثر تحریم مهمتر از تحریم است زیرا با خنثی سازی اثر تحریم، تحریم ها نیز خنثی می شود و این به دست جوانان اتفاق می‌افتد. در حال حاضر بازنشستگی به معنای کنار رفتن برای مجاهد بی معناست.
رییس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ما امروز در نقطه حساس انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم و با همدلی و دست بهدست هم دادن، به امید خدا و با فرهنگ انقلاب بر چالش ها فائق می آییم و این نکته مبتنی بر ایمان به سنتهای الهی و مردم است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهبود شرایط معیشتی، بهبود معیشت، معیشت