جوکار مطرح کرد ؛

انتقاد از عدم پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس، عنوان کرد: متأسفانه از اسفندماه سال گذشته تا امروز فقط حقوق ۲ ماه معلمان حق التدریس پرداخت شده که این عزیزان را دچار مشکل کرده است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ محمدصالح جوکاربا تأکید بر ضرورت تسریع در پرداخت حقوق معلمان حق التدریس، با اشاره به توصیه‌های دینی نبی مکرم اسلام(ص) مبنی بر پرداخت به موقع مزد به افراد، تصریح کرد: توصیه‌های دینی ما مربوط به همه مشاغل است اما باید در نظر داشت که تعویق حقوق معلمان انگیزه را در میان این عزیزان کمرنگ و بر روی کیفیت تدریس نیز تأثیر می‌گذارد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک با بیان اینکه در آستانه سال جدید حق این معلمان باید پرداخت می‌شد ولی آموزش و پرورش در پرداخت حق و حقوق این عزیزان کم کاری کرده است، افزود: این مسئله به شکل مستقیم بر روی مسئله آموزش کشور تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: پرداخت‌های غیر منظم و 50 درصدی به معلمان در شأن نظام تعلیم و تربیت کشور نیست و باید توجه لازم به این فرهنگیان عزیز صورت گیرد.

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به طرح مجلس برای جذب نیروهای حق التدریس، اضافه کرد: مجلس بر ساماندهی نیروهای حق التدریس تأکید دارد و این مسئله در سال جدید دنبال خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، حقوق معلمان، رتبه بندی معلمان، معلمان