رحیمی مطرح کرد ؛

ساماندهی بازار فولاد تا مانع زدایی در مسیر تولید

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ساماندهی فولاد، مانع زدایی تولید، احصاء راهکارهای تامین خودروی موردنیاز مردم را از جمله اولویت های کمیسیون متبوعش برشمرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ بهزاد رحیمی درباره اولویت‌های کمیسیون صنایع و معادن در سال 1400، گفت: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کمیسیون صنایع و معادن مجلس در سال جاری برنامه ریزی برای تحقق شعار سال یعنی« تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» است بنابراین در راستای حذف موانع پیش روی تولید جلساتی با وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و بانک مرکزی برگزار می‌شود تا راهکارهای مانع زدایی مشخص و اجرایی شود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از اولویت‌های کمیسیون متبوعش را رسیدگی به وضعیت بازار فولاد دانست و ادامه داد: فولاد یکی از صنایع پیشران بوده و مواد اولیه بسیاری از کارخانه‌ها است بنابراین ساماندهی این حوزه منجر به کاهش قیمت تمام شده تولید و تعدیل و کاهش قیمت بسیار از کالاها از جمله خودرو و لوازم خانگی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار یکی از دستورکارهای کمیسیون صنایع و معادن مجلس است، تصریح کرد: با تصویب و اجرای این طرح بازار فولاد ساماندهی می شود.

وی با اشاره به بازدیدهای میدانی کمیسیون صنایع و معادن از واحدهای تولیدی، افزود: در این نظارت‌های میدانی مشکلات کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی احصاء می شود و زمینه رفع مسائل پیش روی آنها مانند تامین مواد اولیه، دریافت تسهیلات و... از طریق رایزنی با وزرای مربوطه فراهم خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه از آنجا که خودرو اکنون به یکی از نیازهای اساسی خانوار تبدیل شده، یکی دیگر از دستورکارهای اصلی کمیسیون صنایع و معادن در سال جاری پیگیری مشکلات این حوزه است، اضافه کرد: در حال حاضر خودرو تولید می‌شود اما به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد، بنابراین می توان با پیش بینی راهکارهای مناسب نیاز مردم در این حوزه را تامین کرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش معدن و صنایع معدنی، صنعت فولاد، فولاد