خبر

مسیر شما: اخبار پیگیری طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری از شورای نگهبان
پیگیری طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری از شورای نگهبان

عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: با توجه به روندی که برای طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام طی می شود بعید می دانم اصلاحات در این دوره از انتخابات اجرایی شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با اشاره به پیگیری طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری از شورای نگهبان، گفت: در جریان انتخابات شاهد ثبت نام افرادی بودیم که باعث تمسخر نظام انتخابات کشور می شد، مجلس برای رفع این نقیصه کمر همت بست و وارد میدان شد تا سامانی به انتخابات بدهد و به این معنا نبود که مجلس می خواهد در اختیارات شورای نگهبان دخالت کند.

نماینده مردم محلات در مجلس بیان کرد: به دنبال آن بودیم برای کسانی که می خواهند در انتخابات ثبت نام کنند شرایطی در نظر بگیریم تا افرادی بیکار در این عرصه حاضر نشوند بلکه افرادی با حداقل معیارها برای اداره کشور اعلام کاندیداتوری کنند و تایید صلاحیت آنها طبق قانون اساسی در اختیارات شورای نگهبان است.

وی اظهار داشت: بنابراین با چنین دیدگاهی مجلس به اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ورود کرد، شورای نگهبان ایراداتی داشت که اصلاح شد اما در آخرین رفت و آمد عنوان شد که هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت ایراداتی گرفتi که مجلس با این مسئله مشکلی ندارد، چرا که این نظرات باید به صورت مشورتی به شورای نگهبان ارائه شود و برای مجلس نظر مکتوب شورای نگهبان مهم است .

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: از این رو منتظر نظر مکتوب شورای نگهبان در باره اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری هستیم، اگر به موقع تایید می شد اجرای اصلاحات قانون به انتخابات 1400 می رسید ولی با توجه به روندی که طی می شود بعید می دانم اصلاحات در این دوره از انتخابات اجرایی شود./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر