خبر

مسیر شما: اخبار تحریم دارویی مانع ریشه کنی کرونا
تحریم دارویی مانع ریشه کنی کرونا

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس اعتقاد دارد تحریم های دارویی و تروریسم پزشکی آمریکا علیه ایران همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا اقدامی ضدبشری است.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ حسین حاتمی در خصوص ضرورت لغو تحریم‌های دارویی و تروریسم پزشکی آمریکا علیه ایران همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا، گفت: سردمداران کاخ سفید همواره خودشان را مدافع حقوق بشر معرفی کرده و این ارزش را مایه افتخارشان دانسته اند اما با اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه علیه کشورمان این مهم را زیر پا گذاشتند و نشان دادند دروغ های بزرگی می گویند.

نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: روسای جمهور آمریکا در مناسبت های مختلف مانند ماه رمضان و عید نوروز اقداماتی عوام فریبانه انجام دادند تا انسان دوستی خودشان را نشان دهند و منشور دموکراسی خودشان را به رخ دنیا بکشند اما تحریم های دارویی ایران ثبات کرد این رفتارها مصنوعی و دروغین است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال امروزه همه کشورهای دنیا در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند اما مشاهده می شود ایالات متحده با اعمال تحریم های پزشکی زمینه تامین تجهیزات لازم برای کشورمان را دچار آسیب کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته باید اذعان کرد این تحریم ها موجب شده کشورمان به خودکفایی دست یابد و بر این اساس امروزه مشاهده می شود که چندین نوع واکسن کرونا در کشور در حال تولید است اما برخی از کشورها در مرحله مبارزه و کنترل این ویروس با مشکلات جدی روبرو هستند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر