خبر

مسیر شما: اخبار مذاکرات وین در چارچوب قانون اقدام راهبردی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری
مذاکرات وین در چارچوب قانون اقدام راهبردی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید دارد که باید مذاکرات وین در چارچوب قانون اقدام راهبردی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری پیش برود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با اشاره به اینکه مذاکرات وین تنها در بازه سه ماهه مورد توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی فرصت دارد، گفت: در مذاکرات وین باید قانون مجلس و سیاست های اعلامی و ابلاغی مقام معظم رهبری مراعات شود و هر توافقی فراتر از چارچوب های تعیین شده در مجلس پذیرفته نخواهد بود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از آنجایی که قرار است مذاکرات وین به توافقی منجر شود و طرفین آن را امضا کنند، باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد زیرا توافقی جدید و تعهدآور است بنابراین اگر موارد قانونی ذکر شده در توافق لحاظ نشود در مجلس به مشکل برخورد می کند.

وی با بیان اینکه توافق وین بدون تصویب مجلس ارزشی ندارد، اظهار داشت: اگر بنا باشد تحریم ها به صورت گام به گام، یا بخشی از آن برداشته شود یا اینکه لغو تحریم ها صرفا در بازه زمانی 120 روزه باشد و تحریم های سخت تری اعمال شود، قطعا توافق وین را نمی پذیریم.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: به تیم مذاکره کننده توصیه می کنیم در تله آمریکایی گیر نکنند و مذاکرات را در چارچوب قانون اقدام راهبردی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری به پیش ببرند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر