خبر

مسیر شما: اخبار تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان
تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: تمامی نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهایت اهتمام خود را برای بهبود وضعیت معیشتی و پیگیری مطالبات معلمان و فرهنگیان و تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی به کار خواهند برد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ رضا حاجی پور با تبریک روز معلم در مورد بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر گشودن گره‌های معیشتی معلمان توسط دولت و مجلس، گفت: معظم له به طور مداوم دغدغه حمایت از معلمان و فرهنگیان را داشتند و دارند و به دولتمردان و قانون‌گذاران ضرورت حمایت و توجه به معیشت آنها را متذکر می‌شوند.

وی با بیان اینکه تمامی نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهایت اهتمام خود را برای بهبود وضعیت معیشتی و پیگیری مطالبات معلمان و فرهنگیان به ویژه تعیین تکلیف لایحه رتبه‌‌بندی به کار خواهند برد، افزود: لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش در حال رسیدگی و بررسی است و تعیین تکلیف آن را در اولویت قرار خواهیم داد البته اعتبار و بودجه آن در لایحه بودجه 1400 پیش بینی شده است.

نماینده مردم آمل در مجلس یازدهم یادآور شد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود در تلاش هستیم با در اولویت قرار دادن بررسی لایحه رتبه معلمان و رفع ایرادات آن، احقاق حقوق معلمان را که طی سال‌ها مغفول مانده و به آن دست نیافته اند را عملیاتی کنیم.

حاجی پور با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم از هیچ تلاشی برای احقاق حقوق معلمان فروگذار نکرده است، گفت: مجلس طی یک سال فعالیت خود نهایت اهتمام خود را برای حمایت از فرهنگیان به کار برد و تمامی نمایندگان برای مطالبات آنها تمام قد ایستادند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر معلمان نبودند هیچ جایگاهی برای قانون‌گذاران، دولتمردان و تمامی مسئولان تعریف نمی‌شد و تلاش و پیشرفت کشور مرهون تلاش های معلمان است؛ معلمان در کشورهای مختلف نه در زبان و بیان بلکه در عمل در بالاترین جایگاه قرار دارند و نیاز است در کشور ما هم مورد توجه جدی قرار گیرند./
 

نظر شما
مشخصات خبر