نوش آبادی مطرح کرد ؛

حضور نامشروع آمریکایی ها در منطقه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به دلیل حضور نامشروع آمریکایی ها در منطقه نگرانی آن ها از فعالیت های نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بی اساس است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسین نوش آبادی با اشاره به ابراز نگرانی سخنگوی کاخ سفید از فعالیت های نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران گفت: نگرانی آمریکایی ها بی اساس است زیرا حق دخالت در منطقه ای که متعلق به آن ها نیست را ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: نیروی دریایی ارتش و سپاه حافظان امنیت آب های خلیج فارس و دریای عمان هستند و بر اساس مصالح منطقه ای تصمیم می گیرند.

وی افزود: در عین حال آن ها آمادگی خود را برای تامین امنیت آب های نیلگون خلیج فارس به سایر کشور های منطقه اعلام کردند و اجازه نمی دهند تا قدرت های بیگانه و فرا منطقه ای به ایجاد آشوب ادامه دهند.

نوش آبادی بیان کرد: ما اعتقاد داریم که سرزمین غرب آسیا متعلق به کشورهای منطقه است و آمریکایی ها به دلیل حضور نامشروع نه تنها حق دخالت، بلکه حق اظهار نظر نیز ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تحریک کشورها و ایجاد اغتشاش، برخلاف موازین حقوق بین الملل است به خصوص برخی از کشور های حاشیه خلیج فارس که برای دامن زدن به این موضوعات، نیابت از آمریکا دارند.

وی عنوان کرد: کشور هایی که دست به اقدامات تحریک آمیز می زنند از بی ثباتی برخوردارند به همین دلیل نگرانی از حضور بیگانگان ندارند.

نوش آبادی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها بدانندکه جمهوری اسلامی ایران در مقابل هرگونه ایجاد نا امنی و تجاوز خواهد ایستاد و از تمامیت ارضی خود دفاع خواهد کرد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، خلیج فارس، نیروهای مسلح