خبر

مسیر شما: اخبار نشست بررسی وضعیت پدیده کودکان زباله گرد در کشور
نشست بررسی وضعیت پدیده کودکان زباله گرد در کشور

نشست بررسی وضعیت پدیده کودکان زباله گرد در کشور با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه در مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سومین جلسه از سلسه جلسات بررسی مسائل و مشکلات مرتبط با ساماندهی کودکان کار و خیابان با موضوع «کودکان زباله‌گرد» و با حضور خانم دکتر قاسم‌پور، نماینده مجلس شواری اسلامی، دکتر سیدمالک حسینی، رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، دکتر محمود علی‌گو، مدیر کل امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی، دکتر محسن کرمانی، مدیرگروه آسیب‌های اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس، نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس امروز (چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه) در این مرکز برگزار شد.

شایان ذکر است در این نشست چالش‌هایی چون وجه سازمان‌یافتگیِ پدیده کودکان زباله‌گرد در کشور، حضور گسترده کودکان اتباع در میان کودکان زباله‌گرد، ضعف هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌های متولی، منافع چشمگیر حاصل از جمع‌آوری زباله و نیز موضوعاتی چون نحوه و رویکردِ مواجهه با این پدیده و نقش سازمان‌های نظارتی و مردم نهاد و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان نیز مقرر گردید جلسه‌ای با حضور نمایندگانِ دستگاه‌های فعال و متولی در بحث کودکان کار در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با هدف رسیدگی و حل مسائل و مشکلاتِ فوق برگزار شود. /
پایان پیام
 

نظر شما