ایران صاحب تکنولوژی موشکی فوق العاده مدرن است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه دفاع موشکی می تواند پاسخگوی خوبی برای تهدیدات باشد، گفت:ایران صاحب تکنولوژی موشکی فوق العاده مدرن است.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری برگزاری رزمایش موشکی در ایران طی یک ماه آینده، گفت: دفاع موشکی ایران قدرت بازدارندگی دارد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران از تجربه دفاع مقدس این را آموخت که باید به میزان افزایش قدرت بین‌المللی در ابعاد مختلف نظامی و اقتصادی پیشرفت داشته باشد، افزود: به همان میزانی که قدرت بین‌المللی ایران تصاعدی بالا می رود، قدرت بازدارندگی و نظامی ما نیز باید افزایش پیدا کند.

وی، با بیان اینکه از زمان گذشته تا کنون دانشگاه‌های کشور در کنار مجموعه دفاعی قرار گرفتند و متناسب با تهدیدات طراحی‌هایی را در ابعاد مختلف از جمله بحث موشکی داشتیم، تصریح کرد: همه این تلاش‌ها در راستای بازدارندگی واستراتژی دفاعی تعریف می شود .

منصوری آرانی، یادآور شد: همان‌طور که ایران درعرصه‌های مختلف علمی پیشرفت داشته است، در بعد نطامی هم از جمله بعد موشکی صاحب دستاوردآهای زیادی هستیم.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه سیستم موشکی ایران به طور جداگانه آماده رویارویی با هر تهدیدی است، گفت:ایران پاسخگوی کلیه تهدیدات است.

وی ایران را صاحب تکنولوژی موشکی فوق‌العاده مدرن خواند و گفت: آن نوع تکنولوژی که در دنیای کنونی در دست قدرت‌های تهاجمی قرار دارد، به وسیله دانشمندان توانمند ما نیز ساخته و تولید شده است.

منصوری آرانی درباره اینکه برتری در صنعت دفاعی چقدر اهمیت دارد، توضیح داد: در یک دهه گذشته توانمندی موشکی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است، و ارتش و سپاه هر کدام جداگانه در سیستم خود سازمانی را در ارتباط با دفاع موشکی قرار دادند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه درحال حاضر موشک جایگاه خاصی را در بین کل نیروهای مسلح ما دارد، گفت: دفاع موشکی می تواند پاسخگوی خوبی برای تهدیدات باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه برای دفع تهدیدات فرامنطقه‌ای ایران به موشک‌هایی با برد بالا احتیاج دارد، توضیح داد: به میزانی که قدرت‌های فرامنطقه‌ای تهدیدات خود را افزایش می‌دهند، ما نیز باید بتوانیم متناسب با تهدیدات، دفاع بازدارنده داشته باشیم.

سردار فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، از برگزاری رزمایشی بزرگ با بهره‌گیری از تمام تجهیزات دفاع موشکی در ایران طی یک ماه آینده خبر داده است. این در شرایطی است که در سال جاری بیشترین تعداد مانور‌های نظامی در ایران برگزار شده و اینک قرار است بزرگ‌ترین مانور موشکی ایران نیز در سال ۹۱ ثبت شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، تکنولوژی موشکی، منصوری آرانی، کمیسیون امنیت ملی