خبر

مسیر شما: اخبار رزمایش ضعیف، مایه آبروریزی واشنگتن شد
رزمایش ضعیف، مایه آبروریزی واشنگتن شد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، مانور آمریکا در منطقه را اقدامی سیاسی برشمرد وگفت: آمریکا که در این رزمایش به دنبال ریکاوری سیاسی بود محصولی جز بی آبرویی برداشت نکرد.

منصور حقیقت‌پور در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، برگزاری مانور نظامی آمریکا به همراه برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در خلیج فارس را نوعی ریکاوری سیاسی خواند وگفت: آمریکا بعد از پیروزی ایران در اجلاس نم که موفق به جهانی کردن ادبیات سیاسی خود شد در نقطه ضعف قرار گرفت، بر این اساس در تلاش برآمد تا با مانوری نظامی، نمایش قدرتی را که می‌تواند برای آنان تولید هژمونی ‌کند برگزار و خود را به نوعی ریکاوری سیاسی کند.

نماینده مردم اردبیل، نمین،‌ نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروز آمریکا در محاصره مطالبات انقلابی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته، ادامه داد: طرح این مطالبات از سوی جمهوری اسلامی ایران به شدت در سطح بین‌الملل با استقبال روبرو شده است.

وی با ضعیف توصیف کردن رزمایش آمریکا با همراهی برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای در خلیج فارس، تاکید کرد: آمریکا در برگزاری رزمایش نه تنها هدفی نظامی را پیگیری نمی‌کرد بلکه به طور کامل در پی اهدافی سیاسی بود که البته ثمری جر بی‌آبرویی برای مقامات این کشور نداشت.سپرهای موشکی قدرت مانوری در مقابل اجلاس نم ندارند

حقیقت‌پور با بیان اینکه حضور آمریکا در منطقه به هیچ وجه تولید امنیت نمی‌کند، خطاب به حاکمان کشورهای منطقه، یادآور شد: آنها باید بدانند که ملت‌های منطقه بهترین و عاقلانه‌ترین تصمیمات را درباره اوضاع منطقه می‌گیرند، واقعیت آن است که قدرتی که امروز در مردم منطقه به ویژه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد به تنهایی برای تامین امنیت خلیج‌فارس کفایت می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری اقدام آمریکا در انعقاد قرارداد فروش سپر موشکی با کشورهای منطقه، گفت: مقامات کشورهای منطقه باید بدانند که سپرهای موشکی در مقابل اجلاس نم قدرت مانوری نداشته و به هیچ وجه کارساز نیست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سیاست‌های آمریکا در جهان را کودکانه و به دور از تدبیر و منطق خواند وگفت: آمریکا اگر کمترین قدرت عاقله‌ای داشت با انتشار فیلم و کاریکاتور در توهین به پیامبر اسلام (ص)، به دست خود زمینه برچیده شدن حضورش در کشورهای منطقه را فراهم نمی‌کرد.

سردار وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ادعای بزرگ آمریکایی‌ها در این مانور و تحقق یک کار بسیار ضعیف سرشکستگی دیگری را برای آنها رقم زد و آنها سعی کردند تا با یک کار تبلیغاتی و سیاسی آنرا با اهمیت جلوه دهند اما ناکام ماندند./

نظر شما