افزایش خشونت زنگ خطری برای جامعه است

افزایش خشونت های اجتماعی ناشی از عواملی مانند بیکاری، نبود درآمد پایدار و به طور کلی تحقق نیافتن عدالت اجتماعی است که این موضوع زنگ خطری برای جامعه است.


عباس قائیدرحمت، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) ، گفت: یکی از دلایل افزایش خشونت های اجتماعی این است که افراد نمی توانند برخی از نیازهای طبیعی و قانونی خود را به خوبی برآورده کنند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوع نگرش نسبت به زندگی و باورهای افراد نقش بسزائی در واکنش به مسائل مختلف دارد، تصریح کرد: گاهی اوقات تحقق نیافتن عدالت اجتماعی موجب می شود که افراد احساس کنند حقوق طبیعی و قانونی آنها پایمال شده است و از همین رو دست به خشونت و درگیری های اجتماعی می زنند.

دبیر دوم کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به افزایش نرخ بیکاری در جامعه و مشکلات ناشی از آن تصریح کرد: رشد میزان بیکاری نشانه ای از تحقق نیافتن عدالت اجتماعی است و از آنجا که برای افراد احساس محرومیت ایجاد می کند، موجب بروز انواع پرخاشگری ها و خشونت ها می شود.

وی با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی از دیگر علل افزایش خشونت های اجتماعی است، افزود: افزایش استفاده از انواع مواد مخدر و به ویژه روانگردان ها و همچنین تمایل به مصرف مشروبات الکلی از عواملی است که منجر به رشد خشونت ها و درگیری های اجتماعی می شود.

قائیدرحمت با اشاره به اینکه جامعه باید زمینه هایی را برای بروز پرخاشگری های طبیعی افراد داشته باشد، عنوان کرد: اگر تخلیه هیجانی افراد انجام نشود، یا بیماری های روان تنی بروز می کند و یا افراد دچار افسردگی می شوند که هرچه میزان افسردگی افزایش یابد، آسیب های بیشتری را به پیکره جامعه وارد می کند.

این نماینده مجلس نهم اضافه کرد: افزایش استرس در جامعه، رشد اضطراب و به تبع آن اختلالات روانی را به دنبال دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس کاهش عوامل استرس زا را راهی برای کم شدن میزان خشونت های اجتماعی دانست و گفت: اگر افراد جامعه واکسیناسیون روانی باشند، عوامل استرس زا نمی توانند موجب بروز خشونت های اجتماعی شوند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، خشونت، قائید رحمت، کمیسیون اجتماعی