خبر

مسیر شما: اخبار لزوم توسعه همکاری های اقتصادی-سیاسی میان ایران و ارمنستان
لزوم توسعه همکاری های اقتصادی-سیاسی میان ایران و ارمنستان

علی لاریجانی در دیدار با وزیر دادگستری ارمنستان گفت: پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو ملت فهم مشترکی میان آنان ایجاد کرده که بستر مناسبی برای توسعه همکاری های اقتصادی- سیاسی دوجانبه است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در دیدار با وزیر دادگستری ارمنستان با اشاره به سوابق تاریخی روابط میان ایران و ارمنستان، اظهار داشت: پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو ملت فهم مشترکی میان آنان ایجاد کرده که بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی- سیاسی دوجانبه است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش همکاری‌های میان ایران و ارمنستان به منظور تقویت و تحکیم روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف اهمیت بسیاری دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقویت همکاری‌های قضایی میان ایران و ارمنستان، تصریح کرد: امضای دو موافقت‌نامه معاضدت قضایی و استرداد مجرمان میان دو کشور یک گام موثر و مفید در راستای تسهیل روند مناسبات میان ایران و ارمنستان به حساب می آید.

لاریجانی با اشاره به سطح ارتباطات اقتصادی میان ایران و ارمنستان خاطر نشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی، فناوری و بازرگانی دو کشور برای ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی اهمیت بسیاری دارد؛ این در حالی است که گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان ایران و ارمنستان به تقویت روند همگرایی در منطقه کمک خواهد کرد.

وزیر دادگستری ارمنستان با اشاره به روابط دوستانه این کشور با ایران تصریح کرد: این روابط الگویی برای همکاری‌های دوجانبه در منطقه به حساب می آید.

هرایر توماسیان گفت: مجلس ایران می‌تواند با تصویب و تایید موافقت‌نامه‌های قضایی میان دو کشور زمینه لازم را برای حل پاره‌ای از مشکلات در مناسبات دو جانبه فراهم کند.

وی با اشاره به بحران داخلی سوریه، خاطر نشان کرد: مشکلات ایجاد شده برای اقلیت ارامنه در سوریه به وسیله گروه‌های تروریستی باعث نگرانی سران دستگاه های حکومتی ارمنستان شده است./

نظر شما