مجلس در بودجه سال آینده به ورزش معلولان توجه ویژه خواهد کرد

دکتر لاریجانی با بیان اینکه مجلس در بودجه سال آینده به ورزش معلولان توجه ویژه خواهد کرد، تصریح کرد: افتخارات شما به ملت ایران نشان داد افرادی که در زندگی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند، در میدان مبارزه قادر به انجام کارهای شگفت آور هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در مراسم تقدیر از مدال‌آوران و افتخارآفرینان مسابقات پارالمپیک گفت: صمیمانه از تلاش ورزشکاران معلول سپاسگذاری می‌کنیم، زیرا با همت و استقامت خود در این راه آوازه ملت ایران را در صحنه بین‌المللی بلند و افتخار بزرگی برای کشورمان کسب کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به ورزشکاران پارالمپیک بیان کرد: اعضای فراکسیون ورزش و ایثارگران مجلس به افتخار شما در این جلسه حضور پیدا کردند تا ارادت خود به همت والایتان را نشان دهند و همه ما ابراز امیدواری می‌کنیم تا همواره سرافراز باشیم.

وی با اشاره به ابراز ارادت مردم به ورزشکاران قبل و بعد از مسابقات پارالمپیک افزود: در مجلس ایران هم نمایندگان با حساسیت ویژه مسابقات را پیگیری می‌کردند و با شعف زیاد نتایج آن را به صورت یک دستاورد بزرگ می‌نگریستند و همه ما برای آن ارزش بسیاری قائل هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی پیشرفت کشورها را منوط به اراده قوی مردم دانست و تصریح کرد: اگر ملتی در راهی که انتخاب کرده اراده محکم داشته باشد، خواهد توانست با سرعت زیادی حرکت کند.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورها منابع بسیاری از جمله نفت و گاز دارند اما صاحب تکنولوژی نیستند و بنابراین نمی‌توان آنها را کشورهای توسعه‌یافته‌ای دانست، زیرا تنها منابع خود را مصرف می‌کنند و ممکن است ظاهر زندگی آنها خوب باشد، اما در بطن اجتماعی و فرهنگی زندگی، از فقدانی رنج می‌برند که ناشی از نداشتن اراده قوی به سوی پیشرفت است.

لاریجانی عنوان کرد: ملت ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل روحیه مجدّانه، از اراده قوی برخوردار بود که آن را در صحنه‌های مختلف به نمایش گذاشت، از جمله در صحنه دفاع مقدس که شرایط بسیار سختی بود و ملت ایران با مجموعه وسیعی از کشورها که حامی صدام بودند، روبرو شد، ولی به دلیل داشتن همین اراده به پیروزی رسید.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط امروزی، پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای کشور لازم است، اضافه کرد: در صحنه بین‌المللی سنگ‌اندازی‌های فراوانی برای کشور ما در راه رسیدن به این هدف صورت می‌گیرد، اما ایران در جایگاهی قرار گرفته که کسی نمی‌تواند نسبت به آن طمع بورزد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خطاب به ورزشکاران معلول گفت: افتخارات شما به ملت ایران نشان داد افرادی که در زندگی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، در میدان مبارزه قادر به انجام کارهای شگفت‌آور هستند.

وی تصریح کرد: چنین روحیه‌ای به صورت ناخودآگاه در ضمیر اجتماعی ملت ایران قرار خواهد گرفت که اگر نعمتی در اختیار ماست، اراده قوی برای استفاده از آن را داشته باشیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت افتخارآفرینی ورزشکاران پارالمپیک را مایه مباهات و سرفرازی نام ایران و انقلاب اسلامی توصیف کرد و افزود: شما در اراده ملت بلوغی ایجاد کردید که می‌توان راه‌های سخت را با اراده مستحکم طی کرد و ما امیدواریم شما بتوانید در آینده موفق‌تر از گذشته گام بردارید.

لاریجانی همچنین با اشاره به صحبت‌های رئیس کمیته پارالمپیک درخصوص نیاز به کار قانونی در این عرصه بیان کرد: نمایندگان جلساتی را برای رفع نیاز قانونی موجود در این زمینه خواهند داشت و در بودجه سال آینده نیز برای تسریع کارهای شما پیگیری لازم و توجه ویژه خواهیم داشت.

در پایان این مراسم دکتر علی لاریجانی با اهدای لوح تقدیر از افتخارآفرینان پارالمپیک قدردانی کرد و با آنها عکس یادگاری گرفت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، لاریجانی، معلولان