گرانی صنعت گردشگری را زخمی کرد

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی مجلس با بیان اینکه گرانی بلیت هواپیما تصمیمی شتاب زده بود و برگردشگری اثرمنفی گذاشت ،گفت:برای آنکه زیرساخت های صنعت گردشگری در کشور توسعه یابد،بایدنرخ هتل ها و مراکز اقامتی عادلانه وضع شود.

علی محمد بزرگواری درگفت‌و گو با خبرنگارفرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: حفظ آثار باستانی پیامدهای مثبتی ازقبیل ایجاد فرصت های شغلی ، توسعه حمل ونقل ، افزایش توریست های داخلی و خارجی واستفاده بهینه از منابع غنی طبیعی را درخود جای داده است.

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:‌ مسئولان صنعت گردشگری باید یک برنامه راهبردی ارائه کنند تا بسترهای توسعه این صنعت به نحو مطلوب درکشور مهیا شود.

وی ادامه داد: اگر دولت به طریق کارآمد به دنبال کمک به صنعت گردشگری و برطرف کردن مشکلات این بخش است، باید به کیفیت مراکز اقامتی توجه کافی داشته و با ارائه تسهیلات و منابع، زیر ساخت‌های صنعت گردشگری رابه حد استاندارد برساند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه گرانی بلیت هواپیما تصمیمی شتاب زده بود واثرمنفی برگردشگری داشت، گفت: زیرساخت های صنعت گردشگری باید توسعه یابد وبرای انجام این مهم نرخ هتل ها و مراکز اقامتی باید عادلانه وضع شود.

بزرگواری تصریح کرد: گردشگری، صنعتی است که می‌تواند پارامترهایی که موجب رشد شاخص اقتصادی در هرجامعه می شود را بارور کند ؛ از این رو اگر برنامه ‌ریزی استراتژیک در این جهت صورت گیرد، می‌توان این صنعت را به صورت مطلوب توسعه داد.

عضو کمیسون کشاورزی و آب و منابع طبیعی مجلس، یادآورشد: یکی از بهترین راه‌های درآمدزایی دولت، صنعت گردشگری است، و این امر زمانی امکان پذیراست که یک مدیر کاردان برکار سوار باشد، مدیری که از تمام جوانب کار، اطلاعات جامع داشته باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، بزرگواری، کمیسیون کشاورزی، گردشگری