تعزیرات حکومتی سرنوشت گران فروشان شب یلدا است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تنها راه دیگری که پس از نظارت در دستور کار است استفاده از تعزیرات حکومتی و اقدامات بازدارنده و برخورد قاطع با سود جویان است تا به روال سو استفاده خود ادامه ندهند.

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران ،در ارتباط با احتمال افزایش قیمت تنقلات شب یلدا گفت: ایرانیان عموما مردم گرم و پایبند به رسوم هستند و به بهانه‌های مختلف دور هم گرد می‌آیند، از این‌رو شب یلدا که یکی از دلایل شب‌نشینی ایرانیان است گاهی مورد سوءاستفاده دلالان قرار می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: این گونه مناسبها همواره فرصتی برای افراد سودجو که نبض اقتصادی بازار را در دست دارد به وجود می‌آورد ولی با جلسه‌ای که پارلمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتند، جلو اقدامات این افراد گرفته خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ذخیره‌سازی اقلام پر فروش مانند هندوانه را باعث کاهش قیمت دانست و بیان کرد: در جلسه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت با پارلمان برگزار کرد جهت پیشگیری از افزایش قیمت به ذخیره سازی کالاهای اساسی مردم مبادرت شد تا در زمان مقتضی به میزان بالایی در دسترس عموم قرار گیرد.

ندیمی همچنین تعزیرات حکومتی را راهی برای جلوگیری از اقدامات متخلفین و گران فروشان بیان و خاطر نشان کرد: تنها راه دیگری که پس از نظارت در دستور کار است استفاده از تعزیرات حکومتی و اقدامات بازدارنده و برخورد قاطع با سود جویان تا به روال سو استفاده خود ادامه ندهند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، تعزیرات، ندیمی، یلدا