عملیات ضد استقرار رزمایش دریایی ولایت 91 امروز انجام می شود

جاسک - خبرگزاری مهر: همزمان با ششمین روز از رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مرحله پایانی این رزمایش و عملیات ضد استقرار امروز چهارشنبه انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: عملیات ضد استقرار با بازگشت یگان های زیرسطحی در کلاس های مختلف، ناوها، ناوشکن ها، بالگردها و هواپیماهای شرکت کننده در رزمایش ولایت 91 انجام می شود.

امیر دریادار حبیب الله سیاری خاطرنشان کرد: در این عملیات همچنین نیروهای یگان وی‍ژه، تفنگداران دریایی نیز به محل های استقرار خود در پیش از آغاز رزمایش باز می گردند و فقط یگان هایی که باید در مناطق دریایی حوزه ماموریت خود باقی بمانند و به انجام وظایف خود ادامه دهند، به استقرار در این مناطق ادامه می دهند.

ناوشکن "جماران" و ناوبالگردبر "بوشهر" بیست و سومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی که برای تامین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی ایران و حفاظت از کشتی های تجاری و نفتکش کشورمان در آبهای آزاد حضور دارند و در این رزمایش نیز شرکت داشتند، از جمله یگان هایی هستند که به حضور خود در محل های ماموریت تعیین شده ادامه می دهند.

رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 از صبح روز جمعه هشتم دی ماه با فرمان امیر دریادار "حبیب الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش و با اعلام رمز "یا حسین (ع)" از عرشه زیردریایی کیلو کلاس "طارق" آغاز شد.

فاز عملیاتی و تاکتیکی رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دیروز (سه شنبه) خاتمه یافت و مرحله نهایی این رزمایش امروز چهارشنبه با انجام عملیات ضد استقرار و بازگشت شناورها و نیروهای شرکت کننده به مواضع قبل از رزمایش، پایان می یابد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، ارتش، رزمایش، سیاری