واردات برنج شالیکاران را خانه نشین می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه واردات برنج شالیکاران را خانه نشین می کند گفت: واردات برنج در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی امنیت سرمایه گذاری برای تولید این محصول را برای شالیکاران از بین می برد.

ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در راستای واردات برنج باید به نیاز داخل کشور توجه شود، افزود: در صورتی که کشور در زمینه تأمین برنج با کمبودی مواجه نباشد واردات، خسارت سنگینی بر دوش کشاورزان و شالیکاران می‌گذارد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی بازار را اشباع می‌کند تصریح کرد: در صورتی که کمبودی جدی در کشور احساس شود واردات منطقی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با منفی ارزیابی کردن واردات برنج گفت: واردات برنج در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی امنیت سرمایه‌گذاری برای تولید این محصول را برای شالیکاران از بین می‌برد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که هزینه‌های تولید در کشور بسیار افزایش یافته است افزود: با یک‌پارچه سازی اراضی و لغو خرده‌مالکی می‌توان به کاهش ضرر و زیان شالی‌کاران امیدوار بود.

وی ادامه داد: در صورتی لغو خرده‌مالکی و یکپارچه‌سازی اراضی شالی‌کاری میتوان از هزینه‌های تولید از جمله آب، کود و سایر نهاده‌های کشاورزی کم کرد و سود بیشتر را به جیب کشاورز واریز کرد.

ندیمی با انتقاد از واردات برنج به کشور گفت: اقدام دولت برای واردات برنج در زمانی که کمبودی حس نمی‌شود به نابودی تولید داخلی دامن می‌زند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با تأکید بر اینکه‌نام‌گذاری سال جاری با نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانی نباید در حد شعار باقی بماند تصریح کرد: واردات برنج از کشورهای مختلف بدون توجه به تولید داخلی یعنی به شعار تبدیل شدن این نام‌گذاری که پیامد‌های بسیار بدی برای کشور درپی دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: دولت باید با حمایت از تولید‌کنندگان هزینه‌های نهاده‌های کشاورزی را در کشور کاهش داده تا بتوان محصولی با کیفیت و قیمت کمتر به دست مصرف‌کننده برساند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، برنج، لاهیجان، ندیمی