خبر

مسیر شما: اخبار رزمایش خاتم الانبیا، نمایش توان دفاعی نیروی زمینی ارتش
رزمایش خاتم الانبیا، نمایش توان دفاعی نیروی زمینی ارتش

رئیس کمیته امنیت مجلس، برگزاری رزمایش خاتم الانبیاء را اقدامی برای تقویت هماهنگی نیروهای زمینی ارتش خواند و تصریح کرد: برگزاری رزمایش های نظامی با هدف نمایش توان بازدارندگی ایران انجام می شود.

محمد‌رضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، برگزاری رزمایش نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان رزمایش خاتم‌الانبیاء در خوزستان را اقدامی در جهت حفظ آمادگی و ارتقا قدرت نیروهای رزمی و دفاعی ایران خواند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از آنجایی که حیات نیروهای مسلح در گرو حفظ آمادگی و اقتدار نیروهای رزمی و نظامی است، برگزاری رزمایش‌های نیروهای مسلح در مقاطع و مکان‌های مختلف کشور به تقویت و ارتقا توانمندی نیروهای نظامی می‌انجامد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی و کلیدی رزمایش‌های جمهوری اسلامی ایران آمادگی برای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان ایران است، گفت: قدرت‌های بزرگ همچون آمریکا تلاش می‌کنند تا با دامن زدن به اختلافات منطقه‌ای، سیاست ایران‌ هراسی را در منطقه دنبال کنند.

محسنی‌ثانی، افزود: متاسفانه برخی از رژیم‌های منطقه نیز برای بقا و حیات خود، پایگاه‌های نظامی را در اختیار آمریکا و نیروهای ناتو قرار داده‌اند و این مساله مسئولیت نیروهای مسلح برای دفاع از سرزمین و خاک ایران را دو چندان می‌کند.

وی با بیان اینکه در پیشینه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه حرکت آفندی و تهاجم ضد کشور‌های دیگر وجود ندارد، یادآور شد: هدف ایران در برگزاری رزمایش‌های نظامی دفاع و حفظ حریم ایران اسلامی و ارزش‌های انقلاب است و بر این اساس پیام صلح و دوستی را به کشور‌های جهان صادر می‌کند.

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی، گفت: کشور‌های منطقه نیز باید سیاست جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از سرزمین و برقراری امنیت پی گیرند و با اتکا به خود و بدون وابستگی به قدرت‌های فرامنطقه‌ای، امنیت منطقه را تامین و تضمین کنند.

امیر احمدرضا پور‌دستان فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد: رزمایش خاتم‌الانبیاء ‌از روز شنبه (۱۹ اسفند) در منطقه جنوب غرب کشور (خوزستان) آغاز می‌شود./

نظر شما