دلالان؛ کانون التهاب بازار میوه

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر اینکه باز هم عدم تحقق وعده های دولت برای کنترل بازار نارضایتی مردم را رقم زده است گفت: ضعف مدیریت و نبود نظارت کافی دست دلالان را برای قیمت گذاری دلخواه بر روی کالا ها باز کرده است.

هدایت‌الله میر‌مراد‌زهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نبود نظارت کافی در سازمان‌ها و ادارات مسئول قیمت میوه مصرفی مردم در ایام نوروز را با چندین برابر افزایش به دست مصرف‌کننده‌گان رسانده است افزود: در صورتی که دستگاه‌های نظارتی ،قوی در نقش خود ظاهر می‌شدند به هیچ وجه شاهد افزایش چند برابری قیمت‌ میوه‌ و فشار مضاعف بر مردم در ایام نوروز نبودیم.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رسیدن قیمت پرتغال به ۴ هزار تومان در برخی مناطق تصریح کرد: ضعف مدیریت و نبود نظارت کافی دست دلالان را برای قیمت‌گذاری دلخواه بر روی کالا‌ها باز کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر اینکه باز هم محقق نشدن وعده‌های دولت برای کاهش فشار‌های اقتصادی نارضایتی مردم را رقم زده است گفت: ضعف‌نظارتی در بازار، قیمت کالا‌های مورد نیاز مردم را به دلخواه سود‌جویان تغییر می‌دهد.

وی ادامه داد: تا زمانی که دلالان و واسطه ها قیمت‌ها را در بازار تعیین می‌کنند نمی توان امیدی به تنظیم بازار یا کاهش قیمت‌ها بست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که عدم تحقق وعده‌های دولت و مسئولان برای تنظیم بازار شب عید بی اعتمادی مردم را به دستگاه‌های مسئول موجب شده است افزود: تا زمانی که دلالان آزادانه و به دور از نظارت مسئولان خرید‌و فروش‌ها در بازار و قیمت‌ها را در احاطه خود درآورده‌اند کاهش قیمتی اتفاق نخواهد افتاد.

میر‌مراد‌زهی ادامه داد: متأسفانه در شب عید نیز برخلاف تبلیغات بی‌شمار دولت برای تثبیت قیمت میوه باز هم شاهد افزایش بی‌رویه آن در بازار وحرف‌های خالی از‌عمل بودیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: نبود نظارت از سوی مسئولان اختلاف قیمت بین نرخ‌گذاری‌های انجام‌شده و کالای عرضه شده در بازار را موجب شده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، دلالان، سراوان، میرمرادزهی، میوه، کشاورزی