لاهوتی: مسکن مهر نتوانست گره کور رویای خانه دار شدن را باز کند

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به نظر دولت در مورد خانه دار شدن بسیاری از مردم در سال جاری گفت: هرچند باید اذعان کرد دولت در مورد مسکن مهر نمره قبولی کسب کرده اما این پروژه پاسخگوی نیاز کشور نبوده و باید به غیر از آن ساز و کارهای دیگری نیز اتخاذ شود.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به این موضوع که هنوز برخی از واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده نشده، گفت: بیش از یک میلیون واحد مسکن مهر به متقاضیان آن تحویل داده نشده، لذا دولت باید به تعهدات خود در واگذاری املاک باقی مانده مسکن مهر عمل کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، عملکرد دولت در مورد مسکن مهر را مناسب و قابل قبول دانست و افزود: هرچند باید اذعان کرد دولت در مورد مسکن مهر نمره قابل قبولی کسب کرده اما این پروژه پاسخگوی نیاز کشور نبوده و باید به غیر از آن ساز و کارهای دیگری نیز اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه نیاز امروز کشور به مسکن به صورت فزاینده‌ای افزایش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر کشورمان به چیزی بیش از یک میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی نیاز دارد، در حالی که بین عرضه و تقاضای مسکن تناسبی وجود ندارد، لذا در این مورد بخش خصوصی نیز باید وارد میدان شود.

لاهوتی در ادامه به نقاط ضعف و قوت دولت پرداخت و اظهار داشت: مسکن مهر یکی از نقاط قوت دولت به شمار می‌رود که باید در دولت‌های آینده نیز ادامه یابد، اما نقاط ضعف دولت نیز کم نبود که برطرف کردن آن جزو اولویت‌های دولت بعدی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به این موضوع که باید در امر مسکن سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد، عنوان کرد: باید بتوانیم تسهیلات بیشتری به انبوه سازان مسکن پرداخت کنیم، چراکه در شرایط کنونی بودجه‌ ارائه شده به بخش مسکن رضایت بخش نبوده و جوابگوی ساخت و سازهای فعلی در این بازار نیست.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بازار مسکن نیازمند مساعدت تمامی دستگاه‌های کشور است، خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال ۹۲ کل کشور، از محل صندوق توسعه ملی، رقمی به صورت ریالی به بازار مسکن تزریق خواهد شد که می‌تواند مشکلات موجود مسکن را در کشور برطرف کند.

در این مورد، معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تراکم خانوار در واحد مسکونی برای شهر تهران به رقم یک رسیده است، گفت: با در نظرگرفتن یک میلیون و ۷۲ هزار واحد مسکن مهر که در دست اقدام داریم، امیدواریم که تاپایان امسال خیلی‌ها صاحب‌خانه شوند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، لاهوتی، لنگرود، مسکن، مهر، کمیسیون عمران