صنعت توریسم؛ راهکار قطع وابستگی به درآمدهای نفتی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی، با اشاره به کسب درآمد ۴۰۰ میلیون دلاری کشورهای همسایه ایران از مسافرت توریست های ایرانی در ایام تعطیلات نوروز، گفت: جغرافیا و فرهنگ ایران زمینه مطلوبی برای جذب سالانه چندین میلیون توریست را دارد.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خانه ملت، ضمن بیان اینکه کشورهای همسایه ایران در ایام نوروز قریب به ۴۰۰ میلیون دلار به واسطه مسافرت ایرانیان به این کشورها سود بردند، توضیح داد:‌ واقعیت آن است که امروز همه کشورها باید از طریق گردشگری و توریسم با یکدیگر در ارتباط بوده تا از این روزنه از پتانسیل‌های فرهنگی یکدیگر استفاده کنند و گریزی هم از این مطلب نیست.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:‌ مسئولان کشور و افرادی که در حوزه صنعت توریسم و جذب گردشگر فعالیت می‌کنند باید به فکر راه حلی برای معضل عدم جذب توریست به صورت انبوه به کشور کنند چرا که جغرافیا و فرهنگ ایران زمینه مطلوبی برای جذب سالانه چندین میلیون توریست را دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، افزود: بسیاری از افرادی که به کشورهای خارجی سفر می‌کنند مناطق توریستی و گردشگری ایران را ندیده اند ولی به دلیل جذابیت‌های کاذبی که به صورت دهان به دهان شنیده اند به کشورهای همسایه و حتی برخی از مناطق مثل نخجوان و یا اربیل می‌روند که هیچ اصالت و جاذبه خاصی ندارند.

وی گفت: مسئولان مربوطه باید به سرعت اقداماتی را در دستور کار قرار دهند تا هزینه سفر در داخل کشور و اقامت در هتل‌ها کاهش یابد و در عین حال جذابیت‌های را فراهم کنند تا ایرانیان بتوانند با فراغ بال به مناطق توریستی سفر کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ایران علاوه بر جاذبه‌‌های طبیعی و گردشگری از پتانسیل‌های دیگری برای جذب توریسم برخودار است، گفت: وجود اماکن مذهبی و درمانی پیشرفته در ایران، لزوم توجه به بحث توریسم مذهبی و توریسم درمانی را بیش از پیش آشکار می‌کند.

در ایام نوروز کشورهای همسایه ایران بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از گردشگران ایرانی در نوروز به جیب زدند با این وجود درآمدهای سالانه ایران همچنان بر فروش نفت تکیه دارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، توریسم، نفت، نکو