گرانی،شیرینی شکر را به کام مردم تلخ کرد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تأکید بر اینکه کمبود شکر در بازار وجود ندارد و افزایش قیمت آن مربوط به حضور دلالان است، افزود: سود جویان نمی توانند با بهانه حذف ارز مرجع و واردات شکر با ارز آزاد نرخ آن را افزایش دهند.

هدایت‌الله میرمرادزهی با بیان اینکه تنظیم قیمت شکر با توجه به این موضوع که کمبودی در بازار احساس نمی شود، باید با تقویت نظارت‌ها صورت بگیرد، به خانه ملت گفت: در صورتی که نظارت‌ها از سوی دولت و دستگاه‌های اجرایی تشدید شود گرانی‌ها هر روزه کالایی از کالاهای اساسی مردم را تهدید نخواهند کرد.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که افزایش قیمت شکر در بازار ربطی به حذف ارز مرجع از کالاهای اساسی مردم ندارد، تصریح کرد: دولت با نظارت و برنامه‌ریزی دقیق باید دست سود‌جویان را از تغییر قیمت کالاهای اساسی مردم کوتاه کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تأکید بر اینکه کمبود شکر در بازار وجود ندارد و افزایش قیمت آن مربوط به حضور دلالان است، افزود: سود‌جویان نمی‌توانند به بهانه حذف ارز مرجع و واردات شکر با ارز آزاد نرخ آن را افزایش دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که دستگاه‌های نظارتی نباید اجازه تغییر قیمت کالاهای اساسی مردم را بدون دلیل قانع‌کننده بدهند، تصریح کرد: وقتی کمبودی در بازار احساس نمی شود چرا باید قیمت کالا افزایش یابد؟

وی با اشاره به اینکه کالاهایی که تولید داخل هستند نباید به بهانه حذف ارز مرجع دچار گرانی شوند، گفت: وقتی شکر در داخل کشور تولید شده یا واردات آن قبل از حذف ارز مرجع صورت گرفته طبق گفته مسئولان نباید افزایش قیمتی آن را تهدید کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآور شد: دولت باید با توجه به نیاز کشور اقدام به تولید کالاهای اساسی مردم کرده و از افزایش قیمـت‌ها در جهت حمایت از مصرف کننده جلوگیری کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار ویژه، ارز، گرانی