مافیای واردات کاغذ؛ صنعت نشر را به ورشکستگی کشانده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه بخش اقتصادی دولت دهم به دست سوداگرانی افتاد که تنها به واردات بها دادند، گفت: مافیای واردات کاغذ عامل اصلی گرانی کاغذ و ورشکستگی صنعت چاپ است.

کمال‌الدین پیرمودن در گفت ‌وگو با خانه ملت، ضمن انتقاد از وضعیت نابسامان صنعت چاپ و گرانی کاغذ، توضیح داد: در جریان بازدید از نمایشگاه کتاب و در جلسه‌ای که با صاحبان صنایع چاپ کشور برگزار شد اوج مظلومیت، ضعف و محرومیت فعالان این حوزه به راحتی قابل مشاهده بود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: صاحبان صنعت چاپ و نشر کتاب در نهایت بی‌تدبیری دولت و وزارت صنایع ومعادن با حرارت و حلاوت وافری برای فرهنگ کشور زحمت می‌شکند این در حالی است که هیچ حمایتی از آنان نمی‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، با بیان اینکه در حوزه صنعت چاپ و نشر کتاب فاصله میان آنچه هست با آنچه باید باشد زیاد است، ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره بر ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید داشتند و تحقق این امر نیازمند توجه دولت به بخش چاپ و نشر کتاب است.

پیرموذن با بیان اینکه هیچ تلاشی برای حل مشکل نشر وچاپ از سوی مسئولان مشاهده نمی‌شود، افزود: وزارت صنایع ومعادن و رئیس دولت به هیچ وجه در برابر تعطیلی یکی پس از دیگری چاپخانه‌ها واکنشی نشان نمی‌دهند.

وی توضیح داد: مطالبات صاحبان صنایع چاپ ونشر کتاب به حق است چرا که ظلمی که در مورد این افراد صورت می‌گیرد، به غایت شدید و دردناک است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس نهم، با انتقاد از وجود مافیا در حوزه واردات کاغذ که سرمنشا آنها به نهاد ریاست جمهوری باز می‌گردد، تصریح کرد: بارها کارخانه‌داران داخلی بیان کرده‌اند که اگر تنها نیمی از بودجه اختصاص یافته به واردات کاغذ صرف تولید این کالا در داخل کشور شود، ایران ظرف چند سال خود بدل به صادر کننده کاغذ خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه بخش اقتصادی دولت دهم به دست سوداگرانی افتاد که تنها به واردات بها دادند و از این رو تمام صنایع به طور اعم و صنعت چاپ را به طور خاص به ورشکستگی کشاندند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، اردبیل، مافیا، نشر، پیرموذن، کاغذ