کارت هوشمند؛ راهکار قطع دست دلالان از بازار دارو

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عملکرد دولت نهم و دهم در حوزه بهداشت و درمان، گفت: تجمیع بیمه ها و تبدیل آن به کارت هوشمند، فعالیت صندوق های بیمه ای واحد زیرنظر وزارتخانه ای مشخص و یکپارچه شدن تعرفه ها در کل کشور از جمله وعده هایی بود که در دولت احمدی نژاد محقق نشد.

محمد جواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خانه ملت،‌ درباره توزیع داروی بیماران خاص به وسیله کارت هوشمند، افزود: حدود ۴ سال است که برای اجرای کارت هوشمند پیگیری‌های زیادی انجام شده که در نهایت قرار است با تجمیع بیمه‌ها، کارت هوشمند جایگزین شود.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز و بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: در سایر کشورها نیز توزیع دارو به وسیله کارت هوشمند رایج است و به طور حتم در صورت اجرای آن، از ورود دلالان به حوزه دارو جلوگیری می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه داشتن کارت هوشمند باعث تسهیل در دسترسی آسان بیماران به دارو می‌شود، تصریح کرد: از ویژگی‌های دیگر این کارت آن است که بین بیمار و پزشک یا داروخانه‌دار پولی ردوبدل نمی‌شود که همین عوامل از مشکلاتی مانند پدیده زیرمیزی پزشکان جلوگیری می‌کند.

نظری‌مهر، تجمیع بیمه‌ها را از اقدامات اولیه برای توزیع کارت هوشمند خواند وافزود: تجمیع بیمه‌ها از جمله قعالیت‌هایی است که حدود ۴ سال است مجلس آن را پیگیری می‌کند و متاسفانه هر زمان که وزیری روی کار آمد نتوانست مشکلات حوزه بهداشت و درمان را سامان دهد.

وی، تاکید کرد: تجمیع بیمه‌ها و تبدیل آن به کارت هوشمند، فعالیت صندوق‌های بیمه‌ای واحد زیرنظر وزارتخانه‌ای مشخص و یکپارچه شدن تعرفه‌ها در کل کشور از جمله‌ وعده وعیدهایی بود که در دولت احمدی‌نژاد نتوانست محقق شود.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز و بندر ترکمن در مجلس نهم، با انتقاد از عملکرد دولت نهم و دهم در حوزه بهداشت و درمان کشور، یادآور شد: هیچ اراده‌ای در کشور وجود ندارد تا مشکلات بخش سلامت را رفع کند؛ عدالتی که رئیس جمهور از آن حرف می‌زد به هیچ وجه در حوزه سلامت عملیاتی نشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره بی‌عدالتی موجود در حوزه سلامت، تصریح کرد: در زمینه دارو زمانی که زیرساخت‌ها به خوبی دیده نشود و قانون زیرپا گذاشته شود مشکلات متعددی دامنگیر حوزه بهداشت و درمان کشور می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بعید می‌دانم این دولت بتواند اقدامی مناسب در جهت بهبود وضعیت بیماران انجام دهد در هر صورت امیدواریم با اختصاص حدود ۵ میلیارد تومان بودجه به حوزه بهداشت و درمان کشور، گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، دلرو، نظری مهر، کارت هوشمند، کردکوی