لاریجانی: عجز کشورهای غربی از تجلی مردمسالاری دینی در انتخابات

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص رفتارهای دیگر کشورها در واکنش به حضور گسترده مردم در انتخابات گفت: برخی از سران کشورهای غربی با توجه به بهتی که از حضور مردم پیدا کرده اند ضمن اینکه نمی توانند تجلی مردمسالاری دینی در ایران را کتمان کنند اما مطابق بیماری همیشگی شان به انقلاب نیش زده و می گویند علی رغم اینکه بسیاری از مسائل در ایران سانسور شد اما مردم حضور پیدا کردند.

به گزارش خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (دوشنبه ۲۷ خرداد) پس از جلسه علنی در مراسم بزرگداشت جانبازان مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: این روزها مملو از روحانیت عجین شده با توفیقی است که ملت ایران حاصل کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم افزود: حضور مردم انرژی بسیار بزرگی برای نظام و انقلاب به وجود آورد و حاصل آن اقتدار و سرافرازی نظام است.

لاریجانی درخصوص رفتارهای دیگر کشورها در واکنش به حضور گسترده مردم در انتخابات گفت: برخی از سران کشورهای غربی با توجه به بهتی که از حضور مردم پیدا کرده اند ضمن اینکه نمی توانند تجلی مردمسالاری دینی در ایران را کتمان کنند اما مطابق بیماری همیشگی شان به انقلاب نیش زده و می گویند علی رغم اینکه بسیاری از مسائل در ایران سانسور شد اما مردم حضور پیدا کردند.

عجز کشورهای غربی از تجلی مردمسالاری دینی در انتخابات

وی در این خصوص ادامه داد: مشخص نیست که این کشورها از کدام سانسور صحبت می کنند زمانی که کاندیداها پیش از انتخابات به صورت زنده در تلویزیون حاضر شده و با یکدیگر به مناظره پرداختند.

رئیس مجلس شورای اسلامی این رفتارها را نشان از بیماری غرب توصیف و تصریح کرد: این بیماری غرب است که نمی توانند مردمسالاری دینی در ایران را ببینند و همین کشورها در مورد مسائل کشورهای منطقه که سال هاست درگیر بیماری دیکتاتوری هستند و هرگز نیز انتخاباتی برگزار نمی کنند سکوت کرده چرا که منافع آنها در این کشورها تأمین می شود.

لاریجانی در تشریح جایگاه برگزاری انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در تمامی سال های پس از انقلاب نظام جمهوری اسلامی ایران هر سال حداقل یک انتخابات برگزار کرده و بالغ بر ۷۰ درصد مردم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم شرکت کردند.

بغض و کینه غربی ها نمی گذارد ملت ایران را تشویق کنند

وی تأکید کرد: همه طیف ها و گرایش ها از کسانی که از ارزش های انقلاب دور بودند تا نزدیکان به ارزش ها و باورهای انقلاب بر پای صندوق رأی حاضر شدند و در انتخابات شرکت کردند و کشورهای غربی نمی توانند این صحنه های شگفت انگیز را درک کنند.

لاریجانی در خصوص رفتار این کشورها تصریح کرد: بغض و کینه آنها نمی گذارد تا این صحنه را درک کنند پس به جای اینکه ملت ایران را تشویق کنند نیش می زنند و البته نباید کاری به جلف بازی های آنها در صحنه های بین المللی داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی وجود مردمسالاری عمیق در ایران را نتیجه جانبازی و حمایت های بی دریغ فرزندان نسل امام خواند و افزود: مردمسالاری دینی در ایران ناشی از رشادت های کسانی است که لباس جهاد پوشیدند و بدون شک سربلندی وعزت ایران امروز مرهون همین مجاهدت هاست.

وی با اشاره به بیانات امام علی(ع) در خصوص جانبازی گفت: حضرت علی(ع) می فرمایند کسانی که لباس جهاد از تن در بیاورند دچار سرافکندگی می شوند و سرافکندگی امروز ملت های غربی نیز ناشی از همین مسئله است.

دکتر لاریجانی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ملت ایران با راهنمایی حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب فکر جهادی را در حرکت خود الگو قرار دادند.

وی ادامه داد: تک تک جانبازان ما حامل مدال سرافرازی ایران بوده و این مسئله نشانگر فرهنگی است که نتیجه آن آرامش فکری روانی و ملی است و ما همه این مسائل را مدیون جانبازان هستیم.

جانبازان زینت مجلس هستند

دکتر علی لاریجانی در تشریح جایگاه والای جانبازان همچنین گفت: اگر کسی دین نداشته باشد و تنها غیرت ملی داشته باشد باید همواره به جانبازان احترام گذاشته و ارزش کار آنان را درک کند چرا که بنیه و قدرتی که در کشور به وجود آمده نتیجه مجاهدت ها و جانبازی های این افراد است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه ملت ایران باید قدردان جانبازان باشند تصریح کرد: برای مجلس افتخار است که جانبازان در قسمت های مختلف آن فعالیت می کنند و شما جانبازان افتخار ما و زینت مجلس و پارلمان هستید.

همچنین در ابتدای این مراسم پیش از صحبت های ریاست مجلس شورای اسلامی علی افراشته معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک تحقق حماسه سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: باعث افتخار است که بگوییم مأموریت هایی که قانونگذار برای دستگاه های اداری و اجرایی کشور در جهت تکریم جانبازان و اجرای حقوق آنها در نظر گرفته با تأکید مؤکد ریاست مجلس به نحو شایسته انجام شده است.

افراشته همچنین تأکید کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده نیز رضایت جانبازان را تأمین کرده و حضور پر برکت آنها را در معاونت های اداری ارج بنهیم.

معاون اجرایی مجلس در خاتمه تصریح کرد: برای مجلس شورای اسلامی و معاونت اجرایی آن افتخار است که بسیاری از نمایندگان و کارمندان مجلس توفیق حضور در دفاع مقدس را داشته و با خصلت جانبازی امروز در عرصه های دیگر کشور مشغول فعالیت هستند.

در پایان این مراسم دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اهدای لوح تقدیر از نمایندگان جانباز مجلس نهم از جمله نادر قاضی پور امیر خجسته غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی و دیگر نمایندگان جانباز تقدیر کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز، جانبازان، لاریجانی