خبر

مسیر شما: اخبار ضرورت نظارت مسئولان در تولید وسایل آرایشی- بهداشتی
ضرورت نظارت مسئولان در تولید وسایل آرایشی- بهداشتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تولید کرم حلزون، گفت: مسئولان باید نسبت به تولید و پخش محصولاتی که به سلامتی افراد وابسته است، نظارت ویژه ای داشته و مانع از تبلیغ آنان برای کسب سود بیشتر باشند.

محمدجواد نظری‌مهر نماینده مردم کردکوی، ترکمن و بندرگز با اشاره به تولید کرم حلزون، به باشگاه خبرنگاران گفت: با وجود اینکه این محصول تبلیغات گسترده‌ای داشت، اما اقدامی شایسته برای رسیدگی به این مسئله از سوی مسئولان صورت نگرفته است.

وی در ادامه افزود: اگر این محصول آرایشی و بهداشتی از وزارت بهداشت مجوز نداشته باشد، باید تولیدکنندگان این محصول مسئولیت عواقب آن را بپذیرند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان خانه ملت تصریح کرد: مسئولان باید نسبت به تولید و پخش محصولاتی که به سلامتی افراد وابسته است، نظارت ویژه‌ای داشته و مانع از تبلیغ آنان برای کسب سود بیشتر باشند.

وی افزود: مجلس همواره با تبلیغ کالاها و محصولاتی همچون پفک و برخی از تنقلات مضر، وسائی بهداشتی-آرایشی و ... که سلامتی افراد را به خطر می‌اندازد مخالف است.

 نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: رسانه ملی نیز باید در تبلیغات چنین محصولاتی دقت‌ بالاتری داشته باشد، چرا که تبلیغ اینگونه محصولات با سلامتی مردم سر و کار دارد، همچنین تولیدکنندگان این کرم در صورت نداشتن مجوز باید پاسخگوی مطالبات مردم و مسئولین باشد.

نظر شما