تأمین منابع مالی، کلید اجرای طرح پزشک خانواده

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس،عملکرد وزرات بهداشت و درمان در اجرای طرح پزشک خانواده را نامطلوب ارزیابی کرد و افزود: به طور حتم بدون تامین منابع مالیٕ، کارایی اجرای طرح پزشک خانواده به سرعت پایین آمده و با شکست روبرو می شود.

ایرج عبدی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس عملکرد وزرات بهداشت و درمان در اجرای طرح پزشک خانواده را نامطلوب ارزیابی کرد و به مجلس نیوز گفت: اجرای ناقص این طرح در چند سال اخیر به حوزه سلامت آسیب زده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه اجرای ناقص طرح پزشک خانواده موجب افزایش سردرگمی بیماران در شهرستان‌ها شده است، تصریح کرد:‌ به طور حتم نمی‌توان به اجرای طرح کنونی پزشک خانواده امید داشت.

وی تامین منابع مالی واقعی را از دیگر زیرساخت‌های لازم برای اجرای موفق طرح پزشک خانواده خواند و افزود: به طور حتم بدون تامین منابع مالیٕ، کارایی اجرای این طرح به سرعت پایین آمده و با شکست روبرو می‌شود.

عبدی با بیان اینکه اولویت اصلی کشورهای پیشرفته آموزش و بهداشت و درمان است، تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما این اولویت در رتبه ۱۱ قرار دارد و به دلیل نبود مدیریتی مجرب، به جای قانون‌مداری و تمکین از قانون، شاهد قانون‌گریزی هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: هم‌اکنون وزارت بهداشت حقوق پزشکان خانواده را از جیب خود جبران می‌کند تا روستاها از پزشک خالی نشوند، بنابراین انجام اصلاحات در این طرح باید مرحله به مرحله انجام شود و در زمان اجرای طرح پزشک خانواده عیب‌یابی صورت گیرد تا این مشکلات برطرف شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: هم‌اکنون پزشکان٬ مردم و وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی از وضعیت حوزه سلامت ناراضی هستند که با توجه به اینکه طرح پزشک خانواده یک مدل بین‌المللی است می توان این نارضایتی‌ها را به رضایت و توسعه تبدیل کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار ویژه، پزشک خانواده