رقم سرمایه گذاری خارجی مشخص نیست/ ضرورت کاهش بوروکراسی در نظام اداری

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص اظهارات رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی مبنی بر رشد 257 درصدی سرمایه گذاری خارجی ،گفت: در سالهای گذشته با توجه به اصلاح قانون سرمایه گذاری خارجی وتسهیل این موضوع رشد سرمایه گذاری میسر شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی غلامحسین شیری علی آبادی به خانه ملت افزود: با توجه به اصلاح قانون سرمایه گذاری خارجی وتسهیل این موضوع رشد سرمایه گذاری در کشور میسر شده است اما رقم دقیق سرمایه گذاری باید بررسی شود.

نماینده مردم هشترود و چاریماق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سالهای اخیر علی رغم وجود تحریم ها سرمایه گذاری خارجی در کشور جذب شده است، گفت: کاهش بوروکراسی اداری و فراهم آوردن زیرساخت هایی مانند آب، برق و زمین نقش مهمی در افزایش سرمایه گذاری خارجی دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: باید در نظر داشت که تاثیرات مثبت و امکان بهره برداری از برخی سرمایه گذاری خارجی بخش تولید درسالهای بعد ممکن می شود.

شیری علی آبادی افزود: اگر افق سود دهی در کشور روشن باشد سرمایه داران استقبال بیشتری از سرمایه گذاری خواهند داشت.

وی همچنین بیان داشت: شناساندن ظرفیت های سرمایه گذاری و معرفی آن می تواند در افزایش سرمایه گذاری خارجی موثر باشد .

شیری علی آبادی گفت: دیپلماسی و روابط سیاسی با کشورهای خارجی می تواند در افزایش سرمایه گذاری خارجی نقش مهمی داشته باشد.

وی اضافه کرد: باید توجه شود که طرح های اقتصادی که ارائه می شود حتما توجیه اقتصادی لازم را داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: جذب سرمایه گذاری منجر به افزایش اشتغال و رونق اقتصادی در کشور خواهد شد و لذا باید از تولید حمایت کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار ویژه، سرمایه گذاری خارجی، نظام اداری