جوابیه مرکز پژوهش های مجلس در خصوص خبر خبرگزاری فارس درباره خانه سینما

پس از انتشار خبری از سوی خبرگزاری فارس درباره خانه سینما براساس گزارش سال 90 مرکز پژوهش های مجلس روابط عمومی این مرکز جوابیه ای را در این زمینه صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، پس از انتشار خبری به شماره خبر 13920602000595 در تاریخ 2 شهریور 1390 با عنوان «گزارش مرکز پژوهش های مجلس درباره غیرقانونی بودن فعالیت خانه سینمای سابق» در خبرگزاری فارس و باز انتشار آن در برخی رسانه‌ها به نقل از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، روابط عمومی این مرکز جوابیه‌ای را صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

1- در خبر خبرگزاری فارس چنین اشاره شده که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی دلایل و استنادات فرهنگی – حقوقی انحلال «خانه سینما» را بررسی و دیدگاه خود را در این مورد تبیین نمود، این در حالیست که گزارش مورد اشاره خبرگزاری فارس از قسمت آرشیو پایگاه خبری مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی استخراج شده و تاریخ درج شده در آن 26 دی ماه 1390 می باشد و انتشار خبر روز در خبرگزاری فارس بر مبنای گزارش دو سال گذشته امری خلاف اصول حرفه ای خبر و اخلاق محسوب می گردد.

2- گزارش مورد اشاره مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بر مبنای مستندات پیش از تاریخ 26 دی ماه 1390 تنظیم شده و با توجه به تحولات و اتفاقات رخ داده پس از این زمان و نظرات دستگاه قضا در این خصوص،در زمان حاضر ، کاربردی ندارد و استناد خبرگزاری محترم به این مساله و باز انتشار غیر حرفه ای آن ، صحیح نیست.

3- مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در صورت درخواست نمایندگان محترم مجلس و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ، با توجه به شرایط روز و مستندات موجود گزارش کارشناسی و به روز خود را درباره خانه سینما ارائه خواهد نمود.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار مرکز پژوهشها، خانه سینما