آرای صادره از شعب تعزیرات حکومتی در مورد پرونده های قاچاق کالا و ارز قابل اعتراض نیست

نمایندگان آرای صادره از شعب تعزیرات حکومتی در مورد پرونده های قاچاق کالا و ارز را قابل اعتراض ندانستند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 5 شهریور) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با 134 رأی موافق، یک مخالف و 7 ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر آراء صادره از شعب تعزیرات حکومتی در مورد پرونده های قاچاق کالا و ارز را قابل اعتراض در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی ندانستند.

براساس ماده 45 لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز آراء شعب بدوی تعزیرات در مورد قاچاق کالا و ارز که ارزش آنها کمتر از بیست میلیون (20.000.000) ریال باشد، قطعی است. در سایر موارد آراء شعب ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ با درخواست محکومٌ‏علیه قابل تجدیدنظرخواهی است.

تبصره 1- جهات تجدیدنظرخواهی در شعب تعزیرات حکومتی مطابق قانون آیین دادرسی کیفری است.

تبصره 2- آراء صادره از شعب تعزیرات حکومتی در مورد پرونده های قاچاق کالا و ارز قابل اعتراض در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضائی نیست.

تبصره 3- آراء صادره از شعب بدوی تعزیرات حکومتی و دادگاه انقلاب در صورتی که مبنی بر برائت متهم باشد ظرف بیست‌روز از تاریخ ابلاغ و پس از درخواست «دادستان یا دستگاه مأمور» وصول درآمدهای دولت یا ستاد و یا عنداللزوم سازمان کاشف، قابل تجدیدنظرخواهی است. پرونده حسب مورد از سوی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی یا رئیس کل دادگستری استان برای رسیدگی مجدد به یکی از شعب تجدیدنظر مربوطه ارجاع می شود. رأی شعبه تجدیدنظر قطعی و لازم‌الاجراء است.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار ویژه، ارز، تعزیرات، قاچاق