ضرورت همکاری های مشترک ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه منافع دو کشور ایران و پاکستان در هم تنیده شده و قابل جدا شدن نیست گفت: تکمیل پروژه خط لوله صلح به گسترش همکاری های دو کشور کمک می کند.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در حاشیه اجلاس بین المجالس ژنو در دیدار با آردار آیاز صدوق با بیان اینکه پاکستان کشور دوست و همراه ایران است گفت:‌منافع دو کشور ایران و پاکستان در هم تنیده شده و قابل جدا شدن نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه زمینه های گسترش روابط تجاری بین دو کشور ایران و پاکستان فراهم است یادآور شد:‌ خط لوله گاز صلح از پروژه های مهمی است که به گسترش همکاری های تجاری دو کشور می انجامد.

وی با بیان اینکه درباره مسائل امنیتی منطقه ضرورت دارد مسئولان دو کشور ایران و پاکستان با هم مذاکراتی داشته باشند تاکید کرد: موضوع تروریسم از موضوعات مهم منطقه است که ضرورت دارد مسئولان دو کشور برای حل آن با هم همکاری مشترک داشته باشند.

در ادامه این دیدار آردار آیاز صدوق رئیس مجلس ملی پاکستان نیز بر روابط حسنه دو کشور تأکید کرد وگفت: ما نه تنها همسایه یکدیگر هستیم بلکه مردم پاکستان ملت ایران را برادر خود می دانند.

وی با تاکید بر گسترش روابط پارلمانی، یافتن راهکارهای عملی برای ارتباط گسترده تر پارلمان های دو کشور را ضروری خواند.

آیاز صدوق با بیان اینکه پارلمان پاکستان در دولت قبلی و فعلی بر ارتقاء روابط دو جانبه تأکید دارد تصریح کرد:‌ نخست وزیر پاکستان هم مصمم است که خط لوله گاز صلح هر چه سریعتر تکمیل شود.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا علاقه ای به اجرای پروژه خط لوله گاز صلح ندارد تصریح کرد: اما پاکستان با جدیت این پروژه را پیگیری می کند.

رئیس مجلس پاکستان: آمریکا، مقصر اصلی گسترش اقدامات تروریستی در منطقه

رئیس مجلس ملی پاکستان آمریکا را مقصر اصلی گسترش اقدامات تروریستی در منطقه خواند و گفت: در حال حاضر تمام احزاب سیاسی پاکستان علیه تروریسم متحد هستند که امیدواریم باکمک ایران بر این مشکلات فایق آییم، در این زمینه پارلمان پاکستان آماده هرگونه همکاری با ایران است..

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اخبار ویژه، پارلمان