پیش نویس معاهده استرداد زندانیان ایرانی از تایلند تنظیم شد

نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران در تشریح دستاوردهای سفر این هیأت به تایلند،گفت: پیش نویس معاهده استرداد زندانیان ایرانی از تایلند تنظیم شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمد علی اسفنانی در گفت‌وگو با خانه ملت، در تشریح دستاوردهای سفر هیات پارلمانی کشورمان به تایلند، گفت: اعضای هیات پارلمانی کشورمان در این سفر با نائب رئیس،رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند دیدار داشتند.

نماینده مردم فریدن و فریدون‌شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مباحث مطرح شده در دیدارها بیشتر حول مسائل اقتصادی و فرهنگی مشترک و ایجاد زمینه‌ها برای تبادل بیشتر گردشگر و مباحث توریسم و معاملات پایاپای متعادل بود.

وی با اعلام اینکه در دیدار با رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی پارلمان تایلند درباره استرداد مجرمان ایرانی که در زندان‌های این کشور هستند بحث‌های مطرح شد، ادامه داد: مقرر شد سفیر کشورمان در بانکوک پیش نویس این توافق‌نامه را تنظیم و برای تبدیل شدن به معاهده قانونی به مجلس ارائه کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: هیات پارلمانی کشورمان در مدت زمان حضور در تایلند جلساتی را با رایزن فرهنگی و سفیر کشورمان در تایلند برگزار کرد.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه هیات پارلمانی کشورمان بازدیدی از مدرسه المهدیه بانکوک داشت، گفت: این مدرسه از زیر شاخه‌های جامعة المصطفی است و هیات پارلمانی کشورمان با حضور در این مدرسه با مشکلات و مسئولیت‌های آنها از نزدیک آشنا شدند.

نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند، از ارائه دعوت‌نامه به نمایندگان پارلمان تایلند برای سفر به ایران خبر داد و گفت: در بهار سال آینده گروه دوستی پارلمانی تایلند به همراه برخی نمایندگان سایر کمیسیون‌های پارلمان تایلند به ایران سفر می کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخبار ویژه، توریسم، سفیر