موافقت مجلس با یک فوریت طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و حق بیمه پرداخت می کنند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست یک فوریت برای طرح بازنشسته کردن افرادی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایری پرداخت می کنند، موافقت کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، محمد رجایی باغ سیایی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست دوفوریت برای طرح بازنشسته کردن افرادی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی و روستایی و عشایری پرداخت می نمایند، گفت: طرح مذکور قرار بود در کنار طرح گذشته که در رابطه با افرادی که 10 سال سابقه بیمه داشته مطرح شود اما به دلایلی در آن زمان مطرح نشد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به انگیزه ای که نمایندگان برای کمک به محرومان و افراد ضعیف دارند این طرح در صورت فرصت بیش از 200 امضا می توانست داشته باشد اما به دلیل مصادف با تعطیلات این فرصت به دست نیامد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور مظلوم ترین، پرتلاشترین و کم توقع ترین افراد جامعه را هدف قرار داده است، گفت: حدود 9 سال پیش دولت وقت برای حمایت از روستاییان و عشایر صندوق تامین اجتماعی روستاییان و عشایر را طراحی کرد و بنا شد این اقشار 15 سال حق بیمه بپردازند و بعد بازنشسته شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: با توجه به اینکه شرایط سنی وجود نداشت افراد زیادی هستند که بالای سن بازنشستگی هستند و حتی دارای سن 80 یا 90 سال هستند و هنوز مجبورند تا 6 سال دیگر حق بیمه بپردازند که فشار زیادی به آنها تحمیل می شود.

باغ سیایی ادامه داد: تعدادی از این افراد به من مراجعه و مشکلات خود را اعلام می کنند.

لازم به ذکر است علی لاریجانی در پایان گفت: نمایندگان سعی کنند درخواست های دوفوریت را کاهش دهند و طرح های خود را به صورت یک فوریت ارائه دهند تا فرصت مجلس نیز گرفته نشود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازنشستگان، بیمه، طرح