فراکسیون حقوق بشر مجلس با لاریجانی، روحانی و ظریف دیدار می کند

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی از برنامه این فراکسیون برای دیدار با وزیر امور خارجه، رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور تفکیک حوزه عملکردی قوا در موضوع حقوق بشر و جلوگیری از موازی کاری، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با مهر، از دیدار فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با ظریف وزیر خارجه ،روحانی و لاریجانی روسای قوای مجریه و مقننه خبر داد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر سه قوه دارای معاونت های حقوق بشر هستند و در راستای هماهنگی و جلوگیری از موازی کاری ها در صدد برگزاری نشست هایی با روسای قوا هستیم.

وی ادامه داد: در جلسه با رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از مصوبات فراکسیون ارائه خواهیم داد و جلسه با رئیس جمهور نیز در راستای ایجاد هماهنگی میان نهاد های حقوق بشری قوای سه گانه است.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس سالانه حقوق بشر در ژنو گفت: این نشست بهمن ماه برگزار می شود در همین راستا در خواست دیداری با وزیر امور خارجه برای بررسی سخنرانی و پیشنهادات ایران در آن اجلاس داریم.

یوسفیان تاکید کرد: در جلسه با وزرات امور خارجه راهکارهای همکاری فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با وزرات خارجه برای تصویب قوانین و مقررات مورد نیاز ایران در زمینه حقوق بشر بررسی خواهد شد.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس یادآور شد: هدف از تشکیل این جلسه ارائه گزارش و بیان مسائل در حوزه حقوق بشر، به ویژه موازی کاری ها و تلاش برای تفکیک حوزه عملکردی قوا است.

وی تصویب قانون افزایش مرخصی زایمان مادران در مجلس شورای اسلامی را یکی از گام های مهم مجلس شورای اسلامی در زمینه ارتقای حقوق بشر در ایران خواند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، حقوق بشر، روحانی، فراکسیون، لاریجانی