مشکل تنفسی شهروندان خوزستانی در کمیسیون بهداشت مجلس بررسی می شود

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه ویژه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس صبح فردا(یکشنبه) برای بررسی علل افزایش مشکلات تنفسی شهروندان خوزستانی با حضور مدیران این استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، ناصر سودانی در گفت و گو با ایرنا افزود: در این جلسه که با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار می شود، مسئولان استان خوزستان آخرین یافته های خود درخصوص علل افزایش بیماری های تنفسی همزمان با بارندگی در اهواز را ارایه داده و به سوالات نمایندگان پاسخ خواهند داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مدیرکل محیط زیست و مدیرکل هواشناسی استان حضور خواهند داشت.

وی بیان داشت: روز سه شنبه هفته جاری نیز اطلاعات جمع آوری شده درخصوص این رویداد که توسط نمایندگان کمیسیون بهداشت به دست آمده در صحن علنی مجلس ارایه می شود.

نماینده اهواز و باوی با اشاره به حضور برخی نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در اهواز گفت: با تذکرات داده شده ازسوی نمایندگان استان خوزستان به رئیس مجلس و نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت ودرمان، این سفر انجام شد.

سودانی افزود: در این سفر بازدید های از برخی از مناطق شهر اهواز،ایستگاه های سنجش آلودگی شهر اهواز ،آزمایشگاه های اداره کل محیط زیست خوزستان انجام شد و نماینده گان از بیماران بستری شده در بیمارستان امام خمینی (ره) عیادت کردند.

وی بیان داشت:همچنین بررسی وضعیت صنایع نفت و گاز و بازدید از چاه های نفت و گاز در حومه شهر اهواز و فیلم برداری و عکس برداری از صنایع فولاد از دیگر برنامه های سفر نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بود که گزارشات آن روز سه شنبه در صحن علنی مجلس ارایه می شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم گفت: تاکنون علت اصلی تشدید بیماری های تنفسی در اهواز مشخص نشده است و دراین خصوص گمانه زنی های بسیاری شده است .

سودانی به مشکلات پیش آمده در خصوص سپر های یونی اشاره و اظهارداشت : نصب دستگاه سپریونی هیچ تأثیری روی ریزگردها نداشت و گفته می شود فعالیت های این دستگاه می تواند یکی از عوامل تشدید بیماری های اخیر باشد.

پنجشنبه هفته گذشته جلسه کارگروه بررسی مشکلات تنفسی مردم خوزستان در اهواز برگزار شد و عوامل بروز بیماری های تنفسی در استان مورد بررسی قرار گرفت.

نایب رئیس، دبیر نظارتی و سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، مدیر بهداشت محیط وزارت بهداشت و درمان، نمایندگان خوزستان در مجلس و مدیران استانی از حاضران در این کارگروه بودند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اهواز، مجلس، کمیسیون بهداشت