کمیته تحقیق و تفحص از سازمان چای فعالیت خود را آغاز کرد

رئیس هیئت تحقیق و تفحص ازسازمان چای کشور،گفت: در جلسه چند روز گذشته اعضای هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور علاوه یادآوری محورهای تحقیق و تفحص ازصنعت چای کشور، نحوه جمع آوری اطلاعات درخصوص عملکرد این سازمان مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، شمس الله شریعت نژاد درگفت و گو با خانه ملت، درخصوص روند مراحل تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور،گفت: چند روز گذشته اعضای هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور در خصوص تعیین محورهای تحقیق و تفحص از سازمان چای و نحوه جمع آوری اطلاعات در خصوص عملکرد این سازمان در مجلس شورای اسلامی جلسه ای تشکیل دادند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،با اشاره به محورهای تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور، تصریح کرد:بدهی کارخانه های تولید کننده چای خشک به بانک‌ها و کشاورزان، عملکرد ضعیف این کارخانه ها در توزیع‌ چای خشک به تمام نقاط کشور، تولید و فروش چای ایرانی،خرید تضمینی چای از کشاورزان و فرمول قیمت گذاری چای،ارائه حواله‌های بی رویه واردات چای خارجی به فعالان عرصه چای و همچنین کاهش سطح زیر کشت چای به میزان 7000 تا 8000 هکتار ازمحورهای تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور است.

این نماینده مردم در مجس نهم،اظهار داشت: در این جلسه علاوه بر یادآوری محورهای تحقیق و تفحص ازصنعت چای کشور، نحوه جمع آوری اطلاعات درخصوص عملکرد این سازمان هم مشخص شد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص ازسازمان چای کشور،ادامه داد: دراین جلسه تصمیم گیری شدکه اعضای هیئت تحقیق و تفحص ازسازمان چای کشور از دستگاه های ذی ربط چون وزارت اطلاعات کشور،سازمان توسعه و تجارت، وزارت صنایع ،معادن و تجارت، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت جهاد کشاوری،ستاد مبارزه با قاچاق کالا وخود سازمان چای کشور در خصوص عملکرد سازمان چای کشور اطلاعاتی جمع آورری کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: در این جلسه مقرر شد که طی هفته جاری هر یک از اعضای هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور سؤالاتی از هریک از سازمان های ذی ربط بپرسند و در راستای آن پاسخ هایی دریافت کنند و در جلسه بعدی هر یک از اعضا گزارشی در خصوص اطلاعات بدست آمده و جمع آوری شده از سازمان های مربوطه ارائه دهند تا در جلسه ازسوی تمامی اعضای هیئت تحقیق و تفحص نتیجه گیری از داده های گفته شده صورت گرفته شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، چای