بهینه سازی سامانه مالیاتی، مانع از فرار مالیاتی می شود

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با تأکید بر ساماندهی نظام مالیاتی گفت: بهینه سازی سامانه مالیاتی مانع از پرداخت نکردن مالیات از سوی برخی ثروتمندان می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، محمد ابراهیم رضایی در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با درود و سلام به منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج) گفت: امروز ایران یکی از قدرت های بزرگ در جهان محسوب می شود که باید این جایگاه تثبیت شود بنابراین برای تحقق این امر باید دستگاه دیپلماسی قوی با پشتوانه همه جانبه ملت اسلامی رو به جلو پیش رود و با پشتوانه الهی هیچ بیم و هراسی به خود راه ندهد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: به نمایندگی از مردم مجاهد و دلیر ایران اسلامی این حق را از دستگاه دیپلماسی مطالبه می کنم که سعی کند از حقوق ملت ایران بطور کامل دفاع کند.

رضایی ادامه داد: برای تحقق حماسه اقتصادی کشور نیاز به تدبیر حکیمانه و شجاعانه است که ضرورت دارد مجلس و دولت با همکاری مقدمات تحقق حماسه اقتصادی را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: موضوع اول برای تحقق حماسه اقتصادی ساماندهی نظام مالیاتی کشور است بنابراین باید سامانه مالیاتی بهینه شود تا مشکل مالیات ندادن اکثر ثروتمندان حل شود.

وی افزود: باید توجه داشت بهره برداری صحیح و تجدید نظر در هدفمندی یارانه ها و بهره مندی از این سرمایه بزرگ و حمایت از تولید، کشاورزان و صنعت گران زمینه جهش اقتصادی را فراهم می کند.

رضایی ادامه داد: نکته سوم در جهش اقتصادی ساماندهی و شفاف سازی عملکرد بانک ها و جهت دهی منابع بانکی در راستای حمایت از تولید است.

وی افزود: اگر در سه نکته ای که بیان کردم تصمیم گیری حکیمانه و شجاعانه انجام شود و درآمدهای نفتی صرف توسعه کشور شود و از خام فروشی جلوگیری شود می توانیم شهریه تحریم نفتی را به فرصت تبدیل کنیم و شاهد حماسه اقتصادی شویم.

رضایی تصریح کرد: سال ها است هک درآمدهای ملی بودجه ای صرف عمران شهرها می شود و به روستاها که نقش مهمی در تولید دارند، بی مهری می شود و اگر سهم سرانه هر فرد در بودجه مشخص شود و روستاییان نیز متناسب با جمعیت از منابع بودجه بهره مند شوند به عدالت نزدیک خواهد بود.

وی افزود: در حاکمیت الهی و اسلامی حقوق شهروندان پایتخت نشین با روستاییان در دور افتاده ترین نقاط نباید فرق داشته باشد و این نقص را بایددر بودجه نویسی سال 93 دولت و مجلس حل کنند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها در مجلس یادآور شد: دولت باید در سال 93 به بیمه روستاییان، کشاورزان و مستمری سالخوردگان روستایی را که عمر خود صرف تولید و خودکفایی نمودند، توجه کند و همچنین دولت مصوبات سفر مقام معظم رهبری را به زادگاه بنیان گذار جمهوری اسلامی اجرا کند و وزیر نیرو نیز به پروژه انتقال آب حوزه انتخابیه ام که دو سال از اجرای آن می گذرد رسیدگی کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، رضایی، شوراها، مجلس، نظام مالیاتی