پیام دکتر علی لاریجانی به دومین همایش ملی نقش پژوهش در قانونگذاری:

مرکز پژوهشها مشاوری کارآمد و بالنده برای قوه مقننه است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به دومین همایش نقش پژوهش در قانونگذاری تاکید کرد که مرکز پژوهش های مجلس باید با تجمیع توان خود مجلس شورای اسلامی را در امر قانونگذاری کارآمد معاضدت نماید.

پیام رییس مجلس شورای اسلامی در دومین همایش نقش پژوهش در قانونگذاری قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، متن پیام رییس مجلس شورای اسلامی که توسط حسن زمانی، مشاور رییس مجلس، قرائت شد بدین شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

دومین همایش نقش پژوهش در فرآیند قانونگذاری فرصت مغتنمی است تا صاحبان فکر و اندیشه در خصوص راهبردهای بهره جستن از تحقیقات و پژوهش با هدف کارآمد کردن نظام قانونگذاری کشور بیندیشند و از این منظر بتوان از ظرفیت‌های ارزشمند علمی، دانشگاهی و حوزوی کشور بهره جست.

در دنیای معاصر یکی از ابعاد مهم همزیستی مسالمت‌آمیز بشر در نظام قانونگذاری هر کشور نهفته است. بدون شک قانونگذاری مناسب می‌تواند بسترساز حکمرانی خوب باشد و قانونگذاری صحیح و روزآمد برخاسته از نقش و جایگاه پژوهش در نظام قانونگذاری است و بر همین اساس قانونگذار در دنیای تخصصی امروز نیازمند برگرفتن از آخرین دستاوردهای پژوهشی و علمی جهت وضع قوانین متقن و دقیق است و از همین روی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با درک صحیح از نیاز امروز دستگاه قانونگذاری، یک مرکز پژوهشی کاربردی حکومتی را پایه گذاشتند و امروز این مرکز پس از گذشت حدود 18 سال از عمر خود به مرکز مشاوره‌ای کارآمد و بالنده جهت قوه مقننه کشور در آمده است.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی باید با تجمیع توان خود و استفاده بهینه از آن و همچنین بهره جستن ظرفیت‌های موجود علمی اعم از حوزوی و دانشگاهی، مجلس شورای اسلامی را در امر قانونگذاری کارآمد معاضدت نماید.

در اینجا لازم می‌دانم به دلیل اینکه توفیق حضور در این همایش باشکوه نصیبم نشد از همه حضار گرامی عذرخواهی نمایم و از همه پژوهشگران، کارکنان، مدیران و به ویژه از همکارانم آقای دکتر جلالی ریاست محترم مرکز و آقای دکتر جهانگیرزاده، قائم مقام محترم مرکز، تشکر و قدردانی نمایم و امیدوارم با تلاش مضاعف همه محققان و دست‌اندرکاران آن مرکز بیش از پیش شاهد تاثیرات عملی آن مرکز در قوه مقننه باشیم."

برچسب ها

اخبار ویژه، حوزه قانونگذاری، دکتر لاریجانی، همایش، پژوهش