صنعت توریسم؛ صنعتی بدون آلایندگی/ زیرساخت های صنعت توریسم در تاریخ و طبیعت کشورمان وجود دارد

رئیس فراکسیون تاریخ و گردشگری مجلس، با بیان اینکه امروزه در نشان دادن جاذبه های طبیعی وتاریخی کشورمان کوتاهی صورت گرفته است، گفت: باید این واقعیت تلخ را پذیرفت که در بحث شناساندن جاذبه های کشورمان نتوانستیم اقدامات خوبی انجام دهیم که این امر باعث شده توفیقی در جذب توریسم نداشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، جواد هروی در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر ضرورت راه اندازی شبکه گردشگری در کشور، افزود: از زمینه های مهم جذب گردشگر خارجی و توسعه گردشگری در داخل کشور ایجاد فضای اطلاع رسانی درست دراین زمینه است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بدون شک تاسیس شبکه های اطلاع رسانی که رسالت شناساندن جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور به توریست های خارجی را بر عهده بگیرد بسیار موثر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه به تصویرکشیدن جاذبه های مختلف کشور امری ضروری به نظر می رسد، تصریح کرد: متاسفانه امروزه در نشان دادن این جاذبه ها کوتاهی صورت گرفته به گونه ای که نتوانستیم در ایجاد و نشان دادن جاذبه های ملی و میهنی کشورمان قدم های مثبتی را بر داریم.

هروی با یادآوری اینکه بی توجهی نسبت به معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور ظلمی بر هویت ملی به شمار می رود، افزود: نسل جدید که باید این جاذبه ها را بشناسد از آن بی بهره مانده و باید این واقعیت تلخ را پذیرفت که در بحث گردشگری و صنعت توریسم نتوانسته ایم اقدامات خوبی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه وابستگی سهم درآمد کشور به جذب گردشگر می تواند جایگزینی برای درآمد نفتی باشد، یادآور شد: به طور حتم از راهکارهایی که بتواند ما را از درآمد نفتی بی نیاز کند و در اجرایی شدن بهتر برنامه پنجم توسعه یاری رساند جایگزینی صنعت توریسم به جای صنایع نفتی در درآمدهای کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: صنعت توریسم صنعتی بدون آلایندگی است و کمک زیادی دراشتغال و درآمدزایی می کند؛ بدون شک توجه به صنعت توریسم نیاز زیادی به زیرساخت ندارد زیرا این زیرساخت ها در تاریخ و طبیعت ما وجود داشته و مهمترین سرمایه های لازم برای این بستر است.

رئیس فراکسیون تاریخ و گردشگری در مجلس شورای اسلامی، گفت: بدیهی است که صنعت گردشگری باعث بینش و اندیشه ای بازتر بین گردشگران و حتی مردم کشورمان نیز می شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، توریسم، صنعت، هروی