اعزام هیئت پارلمانی ایران به هندوستان برای بررسی سلامت برنج های وارداتی در اوایل بهمن

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از اعزام هیئتی از مجلس به هندوستان برای بررسی صحت و سلامت برنج های وارداتی از این کشور در اوایل بهمن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی؛ عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم از سفر هیئتی از مجلس به کشور هندوستان خبر داد و گفت: به تازگی مطلع شدیم وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد مقادیری برنج از کشور هندوستان وارد کشور کند که به همین منظور، برنامه‌ریزی‌ کرده‌ایم تا هیئتی از مجلس به این کشور اعزام شده و صحت و سلامت این برنج‌ها را بررسی کند.

وی افزود: این هیئت از نمایندگان کمیسیون‌های بهداشت و کشاورزی تشکیل شده و در اوایل بهمن‌ماه به همراه کارشناسان سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، عازم هندوستان می‌شوند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا از کمیسیون کشاورزی مجلس، رحمت‌الله نوروزی و عباس پاپی‌زاده به این سفر اعزام شوند.

رجایی تأکید کرد: قرار است زمان دقیق این سفر از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام شود، اما هنوز زمان دقیق این سفر مشخص نیست.

وی به مهم‌ترین هدف اعزام نمایندگان مجلس به هندوستان برای بررسی صحت و سلامت برنج‌های وارداتی از این کشور اشاره و خاطرنشان کرد: این هیئت قصد دارد از وضعیت برنج‌هایی که قرار است به کشور وارد شود، تحقیقات میدانی انجام داده و موقعیت کاشت این محصولات را مورد سنجش قرار دهد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایران، برنج، رجایی، هند، پارلمان