پرواز مستقیم تهران-مادرید پیش زمینه توسعه گردشگری کشور/ اسپانیا دریچه ارتباط با اروپا است

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران - اسپانیا با یادآوری حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور اسپانیا و طرح پیشنهاد خط مستقیم پروازی بین تهران و مادرید، گفت: اسپانیا کشوری صاحب نظر در بخش گردشگری است که ارتباط با این کشور می تواند در راستای تبادل دانش صنعت توریسم راه گشا باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محسن علیمردانی در گفت ‌وگو با خانه ملت، با تأکید بر ضرورت فراهم کردن زمینه ها برای توسعه گردشگری، توضیح داد: ایران می‌تواند از ظرفیت اسپانیا برای ارتباط با سایر کشورهای اروپایی استفاده کرده و ارتباطات خود را به خصوص در زمینه گردشگری و صنعت توریسم گسترش دهد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیش‌زمینه توسعه گردشگری و صنعت توریسم، حمل و نقل آسان بین کشورهاست، در همین راستا پیشنهاد خط مستقیم پروازی بین ایران و مادرید از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در نمایشگاه بین‌المللی فیتور که در کشور اسپانیا برگزار شد مطرح شده است که این موضوع باید به صورت عملی نمود پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: باید تعاملات بین‌المللی بیشتر شده و بعد از اسپانیا به فکر تعامل با سایر کشورها باشیم در راستای همین تعامل است که باید پروازهای مستقیم ما به کشورهای اروپایی بیشتر شده تا در رفت‌وآمدها هزینه حمل و نقل نیز کاسته شود.

وی افزود: متأسفانه در حال حاضر آنطور که باید از پتانسیل‌های گردشگری کشور استفاده نمی‌شود و صنعت توریسم در کشور پیشرفتی نداشته است.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران - اسپانیا در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اسپانیا خود کشوری صاحب‌نظر در بخش گردشگری است که ارتباط با این کشور می‌تواند در راستای تبادل دانش صنعت توریسم هم راه‌گشا باشد و تا حدودی کشور را از این وضعیت رهایی بخشد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اسپانیا، توریسم، میراث فرهنگی، گردشگری