داووس فصلی نو برای جذب سرمایه گذاران خارجی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مذکرات داووس سوئیس تاثیر بسیاری بر اقتصاد داخلی داشته و به رونق اقتصادی کشور و جذب سرمایه گذاری خارجی کمک خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، عبدالکریم رجبی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به تاثیرات مثبت مذاکرات داووس سوئیس بر اقتصاد کشور گفت: پس از سخنرانی رئیس جمهور و دعوت وی برای حضور سرمایه گذاران در ایران موقعیت بسیار مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی ایران با اروپا فراهم آمده است.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم ریسک‌های اقتصادی در کشورمان را کنترل کنیم قطعا تعاملات پایدار خواهد بود، افزود:‌ باید احساس امنیت را در سرمایه گذارخارجی ایجاد کنیم تا سرمایه گذاران بدون هیچ دغدغه ای در کشور حضور پیدا کنند.

عبدالکریم رجبی اظهار کرد: در کشور پروژه های عظیمی وجود دارد و پتانسیل‌های خوبی در زمینه‌های صنعت حمل و نقل و عمرانی داریم که سرمایه گذاران خارجی می‌توانند در این حوزه ها سرمایه گذاری کرده و سود خوبی را کسب کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در حوزه اقتصادی باید با کار کارشناسی و واقعیت پیش برویم گفت:‌ کشوری که رشد اقتصادی منفی داشته باشد نمی‌تواند امنیت اقتصادی را برای سرمایه گذاران خارجی تامین کند ما باید اقتصاد داخلی راسامان داده و با کنترل تورم و نقدینگی امینت سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران خارجی مهیا کنیم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد، حمل و نقل، رئیس جمهور، کمیسیون اقتصادی