پرداخت کامل مطالبات چایکاران تا پایان هفته/ کمیسیون تلفیق بودجه چای را به ۱۶۰ میلیارد تومان افزایش داد

دبیر مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه با پیگیری های انجام شده باقیمانده مطالبات چای کاران شمال کشور از دولت وصول شده است گفت: باقیمانده مطالبات چای کاران کشور که حدود 10 میلیارد تومان است تا پایان هفته پرداخت خواهدشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدحسین قربانی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به اینکه امسال کل مطالبات چای کاران شمال کشور 70 میلیارد تومان بوده است، افزود: متاسفانه با وجود تلاش ها و پیگیری های انجام شده و تقاضای پرداخت این مطالبات از دولت، موفق به پرداخت کامل طلب چای کاران نشده بودیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه بعد از گذشت 10 ماه، تلاش مجمع نمایندگان نتیجه داد و باقمانده مطالبات چای کاران شمال کشور از دولت وصول شد.

قربانی رقم باقمانده مطالبات چای کاران را حدود 10 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: کل مطالبات این کشاورزان تا پایان هفته جاری پرداخت و نگرانی چای کاران و مجمع نمایندگان برطرف خواهد شد.

کمیسیون تلفیق 160 میلیارد تومان به صنعت چای اختصاص داد

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری اینکه تا کنون حرکت خاصی برای حمایت بیشتر از صنعت چای انجام نگرفته بود، گفت: کمیسیون تلفیق بودجه 160 میلیارد تومان اعتبار در لایحه بودجه سال 93 به این صنعت اختصاص داده است که امیدواریم محقق شود.

قربانی افزود: از این 160 میلیارد تومان، 60 میلیارد برای بخش زراعی و باغات و 100 میلیاردتومان برای خرید برگ سبز چای اختصاص داده خواهد شد که امیدواریم مشکل کشاورزان شاغل در صنعت چایکاری حل شود.

اختصاص یک درصد ارزش افزوده به حوزه بهداشت و درمان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین از تصویب اختصاص یک درصد ارزش افزوده برای حوزه بهداشت و درمان در صحن علنی خبر داد و گفت: این یک درصد مبلغی حدود 3 هزار و 300 میلیارد تومان می شود که در زمینه بیمه روستاییان،عشایر و ساکنان حاشیه شهرهای بزرگ و شهرهای زیر 20 هزارنفر هزینه خواهد شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با اشاره به اینکه کم کردن یک درصد از حوزه درآمدی مالیات بر ارزش افزوده و اضافه کردن آن به بودجه حوزه بهداشت و درمان خلاف قانون بوده است، تصریح کرد: لازم می دانم از مجلس و کلیه نمایندگان برای این اقدام ارزشمند قدردانی کنم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 10 میلیون نفر از هموطنان فاقد هرگونه خدمات بیمه ای هستند این مبلغ برای بیمه این افراد و تجهیز بیمارستانهای نیازمند هزینه خواهد شد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهداشت، بودجه، چای