پرونده پزشکان زیرمیزی بگیر به تعزیرات ارسال نشده است/ نظام پزشکی تعلل کند از دادگستری کمک می گیریم

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه هنوز پرونده هیچ پزشک زیر میزی بگیر به تعزیرات ارجاع داده نشده است، گفت: در صورت تعلل سازمان نظام پزشکی، از تعزیرات و دادگستری کمک خواهیم گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدحسین قربانی در گفت و گو با خانه ملت،‌ در مورد آخرین وضعیت پرونده رسیدگی به تخلفات پزشکان زیرمیزی‌بگیر، افزود: تاکنون هیچ یک از پرونده پزشکان متخلف به تعزیرات ارجاع داده نشده زیرا این مهم درحال حاضر از سوی سازمان نظام پزشکی در حال بررسی است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی،‌ با تأکید بر اینکه پرونده رسیدگی به تخلف پزشکان زیرمیزی‌بگیر باید مسیر قضایی خود را سپری کند، ادامه داد: به طور حتم در صورتی که سازمان نظام پزشکی در برخورد با پزشکان زیرمیزی بگیر تعلل کند ما از تعزیرات و دادگستری کمک خواهیم گرفت تا در صورت لزوم پرونده این پزشکان به لغو طبابت موقت در بخش‌های خصوصی و دولتی یا لغو پروانه بینجامد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ درباره کنترل و نظارت بر درآمد پزشکان، گفت: لازم است پروانه سلامت الکترونیکی راه‌اندازی شود تا از این طریق بتوان کنترل جامعی بر نوع طبابت و درمان و همچنین میزان تجویز دارو و درآمد پزشکان داشته باشیم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعزیرات، نظام پزشکی