موافقت اصولی ساخت پالایشگاه نفت چابهار صادر شد

نماینده شهرستان های چابهار، نیکشهر، قصرقند و کنارک در مجلس شورای اسلامی گفت: موافقت اصولی ساخت پالایشگاه نفت خام در محدوده شهرستان چابهار صادر شده و در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدیعقوب جدگال در گفت و گو با ایرنا، افزود: این پالایشگاه با مشارکت 49 درصدی یک شرکت چینی و 51 درصدی بخش خصوصی ایران ساخته خواهد شد.

نماینده شهرستان های چابهار، نیکشهر، قصرقند و کنارک درمجلس گفت: طبق دستور وزیر نفت به معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری این وزارتخانه، صدور موافتنامه ساخت پالایشگاه نفت خام چابهار با تامین خوراک 40 هزار بشکه نفت در روز از مراکز مختلف با مسوولیت صاحبان سهام، اجرایی می شود.

این نماینده مجلس اظهارداشت: براساس تحقیقات و کارشناسی زمین شناسی در حوزه شهرستان چابهار به ویژه منطقه دشتیاری نیز نفت وجود دارد لذا ساخت پالایشگاه در این خطه تحولی در جنوب شرق کشور ایجاد می کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: اکنون طرحهای توسعه از جمله ساخت پتروشیمی در چابهار در دست اجراست که در کنار ساخت راه آهن چابهار - مشهد شاهد توسعه جهشی منطقه خواهیم بود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، نفت، پالایشگاه، چابهار