آغاز تحت پوشش بیمه رفتن ۵ میلیون ایرانی از ۱۵ فروردین ۹۳

رئیس سازمان بیمه سلامت کشور از آغاز تحت پوشش قرار دادن ۵ میلیون ایرانی از ۱۵ فروردین ۹۳ خبر داد و گفت: تفاهم نامه ای با دانشگاه ها امضا کردیم تا انتخاب واحد دانشجویان، مشروط به داشتن دفترچه بیمه باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، انوشیروان محسن بندپی، رئیس سازمان بیمه سلامت، در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران گفت: در بند الف ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه، "دولت"مکلف شده است که همهٔ افراد جامعه را تحت پوشش بیمه قرار دهد، به همین منظور آیین نامه آن هم نوشته شده و از ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۳ حدود ۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهیم.

این نماینده پیشین مجلس ادامه داد: چون در بند ب ماده ۳۸ قانون آورده شده است که دولت مجاز است "بیمه‌ها" را تجمیع کند و هیچ الزامی برای این کار وجود ندارد،آمار دقیقی از بیمه شدگان نداریم و این یکی از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم و تا زمانی که این اطلاعات کامل نشوند، بیمه کردن ۵ میلیون نفر در سال آینده، کار مشکلی خواهد بود.

وی تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای با دانشگاه‌ها امضا شده است که طبق آن انتخاب واحد دانشجویان مبنی بر "دفترچه بیمه" باشد. همچنین در آیین نامه‌ای که تکلیف شده است همه تحت پوشش بیمه باشند تا برای گرفتن پروانه کسب، گرفتن شناسنامه و ثبت نام در مدرسه نیز ارائه دفترچه "بیمه سلامت" الزامی می‌باشد.

برچسب ها

آیین نامه، اخبار برگزیده، بیمه، تفاهم نامه، دانشجویان